Demirtaş'ın Avukatının Üzerinden Ne Çıktı?

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP'li vekil Abdullah Zeydan ile görüşmeye avukat F.L.'nin , cezaevine girerken üzerinde 1 cep telefonu bulundu.

Demirtaş'ın Avukatının Üzerinden Ne Çıktı?
Demirtaş'ın Avukatının Üzerinden Ne Çıktı? Tuğba Önkibar
Bu içerik 1476 kez okundu.

Demirtaş ile cezaevinde görüşmeye gelen avukatın üzerinden cep telefonu çıktı.

Haklarında yürütülen terör soruşturması çerçevesinde tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 4 Kasım'da Diyarbakır’dan Edirne’ye sevk edilerek F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu. Demirtaş’tan 2 gün sonra da aynı cezaevine Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan da gönderilmişti. Cumartesi günü saat 14.50’de ziyarete Demirtaş ve Zeydan'ın avukatlarından F.L., geldi. F.L.’nin cezaevine girişi esnasında üzerinde bir cep telefonu bulundu.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 12 Kasım 2016 günü saat 14.50 sularında PKK silahlı terör örgütüne üye olmak suçuyla tutuklu bulunan S.D. ve A.Z. ile görüşme yapmak gelen avukat F.L.’nin X-Ray cihazından geçirilirken montunun yan cebi içerisinde 1 cep telefonu, telefonda 1 adet sim kart ve 1 hafıza kartı olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Konuya ilişkin soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

 

edirne f tipi cezaevi selahattin demirtaş abdullah zeydan cezaevi avukat gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500