Demokrasi Nöbetleri Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Cumhurbaşkanının çağrısıyla 15 Temmuz'da demokrasi nöbeti sürecinin başlayacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağını belirtti.

Demokrasi Nöbetleri Başlıyor
Demokrasi Nöbetleri Başlıyor Ecem Şenol
Bu içerik 512 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı. 15 Temmuz anma programına ilişkin konuşan Kalın 15 Temmuz'un birinci yılında İstanbul ve Ankara'da yapılan anıtların açılacağını ve Cumhurbaşkanın çağrısıyla o gece demokrasi nöbeti sürecinin başlayacağını duyurdu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı anma programlarının 11-16 Temmuz arasında yapılacağını ve 4-5 gün içinde Cumhurbaşkanımızın katılacağı birçok program olacağını belirten Kalın, birkaç gün içinde programın detaylarının paylaşılacağını ve 15 Temmuz haftası etkinlikleriyle ilgili web sitelerinin olacağını ifade etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun provokasyon uyarısıyla ilgili konuşan Kalın, milletin gündeminin 15 Temmuz'un kahramanlık ruhunu yaşatmak olduğunu ve şu anda milletin birinci gündeminin bu olduğunu ifade etti. Kalın, 15-16 Temmuz'a kadar bu gündemle yürümeye devam edeceklerinin mesajını verdi.

Astana sürecinin başarılı olması için Türkiye'nin gayret gösterdiğini belirten Kalın, en önemli aşamalardan birinin Suriye'de çatışmasızlık bölgelerinin kurulması ve yol haritasının belirlenmesi olduğunu aktardı. Dün Rus Bakanın da Cumhurbaşkanına bilgi arz ettiklerini ve Astana'da bu konuların yarın ve öbür gün detaylı bir şekilde konuşulacağının altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Afrin veya başka bir yerden herhangi bir terör örgütünden tehdit gelmesi durumunda Türkiye'nin buna misliyle karşılık vereceğini belirtti.  Kalın, Katar kirizinde önümüzdeki birkaç günün kritik olduğunu ifade etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katar konusundaki temasların devam edeceğini ve Katar'daki Türk üssünün hiçbir şekilde bölgedeki başka bir ülkeye tehdit olmadığının altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Alkol ve Sigaraya Zam Yapıldı mı?

İbrahim Kalın Demokrasi Nöbeti Açıklama Adalet Yürüyüşü 15 Temmuz Duyuru Astana Süreci Barış Rusya Türkiye CUmhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500