Deniz Baykal 3. Kez Ameliyat Edildi

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal beyninde oluşan basınç nedeniyle 3. kez ameliyat edildi.

Deniz Baykal 3. Kez Ameliyat Edildi
Deniz Baykal 3. Kez Ameliyat Edildi Ecem Şenol
Bu içerik 605 kez okundu.

Baykal'ın sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, kendisine solunum desteği sağlandığını ve gelinen tabloda bazı olumsuzluklar yaşadıklarını, zaman zaman tomografik görüntüleri alındığını, kanama ve ödemin en üst düzeyde seyrettiğini ifade etti. Baykal’ın şu anda bilincinin kapalı halde olduğunu ifade eden İbiş, bu arada Baykal’ın kafatasından yaklaşık 12 santimlik bir bölümün de ödemin baskı yapmamasına yönelik çıkarıldığını aktardı.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş,  ameliyatının ardından Deniz Baykal'ın son durumuna ilişkin açıklama yaptı. 48-72 saat kavramının önemini bir kez daha hatırlatan Erkan İbiş, çünkü beyinle ilgili hastalıklarla 48-72 saatte bazı komplikasyonların olabileceğini söylediklerini ve kafa içi basıncı artması nedeniyle ani gelişen bir durum olduğunu dile getirdi.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar da Baykal'ın tedavi gördüğü İbn-i Sina Hastanesi'nin bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ameliyat sonrası cilt altında kanama, hematom olduğunu belirten Baydar, söz konusu hematomun beyne baskı yapmaması amacıyla temizlendiğini bildirdi.

Baykal'ın uyutulmaya devam edildiğini aktaran Baydar, hematom boşaltılmasından sonra yapılan kontrol tomografisinde bugüne kadar yapılan tüm işlemlerden sonra beynin en rahat pozisyonda olduğunu gördüklerini ve inşallah başka bir komplikasyon olmadığı takdirde bu şekilde devam edileceğini ifade etti.

Açılan bölgenin kanlanmasını korumak istediklerini belirten Baydar, kan sulandırıcının da kanamayı artırdığını ifade etti. Baydar, hem ameliyat sonrası cilt kanamasının olmaması hem de konulan stentin çalışması için gayret sarf edildiğini kaydetti. Yapılan müdahalenin üçüncü bir cerrahi operasyon olup olmadığının sorulması üzerine Baydar, operasyon yapıldığını ancak bu cilt altına olan kanamanın beyne basınç yapmaması için, enfeksiyon koşullarının olmadığı, steril ortam olan ameliyathane ortamında temizlenerek, ameliyat şartlarında yapıldığını belirtti.

Baydar, Baykal'ın bilgisayarlı tomografi ile takip edilmeye devam edildiğini de sözlerine ekledi.

Deniz Baykal'ı hastanede ziyaret eden Kılıçdaroğlu, hekim arkadaşların ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ve bütün dualarının Deniz Bey ile beraber olduğunu dile getirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a geçmiş olsun dileklerini iletti. MHP Genel Başkanı Bahçeli yayımladığı mesajda, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan ve tedavisi devam eden eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Sayın Deniz Baykal’a, ailesine ve CHP mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi ilettiğini ve en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilediğiniaktardı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

Deniz Baykal Sağlık Durumu Hastane Ankara İbn-i Sina CHP Milletvekili Erkan İbiş Lütfi Baydar Ameliyat Kemal Kılıçdaroğlu Devlet Bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500