Deniz Baykal Ameliyata Alındı: İlk Açıklama Geldi

Bu sabah ameliyata alınan CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili açıklama geldi.

Deniz Baykal Ameliyata Alındı: İlk Açıklama Geldi
Deniz Baykal Ameliyata Alındı: İlk Açıklama Geldi Ecem Şenol
Bu içerik 757 kez okundu.

Yapılan açıklamada Baykal'ın beynindeki ödem nedeniyle yeniden ameliyata alındığı ve yaklaşık bir saat süren ameliyatın tamamlandığı, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Fransa seyahati sonrası yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan Deniz Baykal’ın, beynindeki ödem nedeniyle bu sabah saatlerinde yeniden ameliyata alındığı öğrenildi. Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre Deniz Baykal’ın beyin tomografisinde ödem ve kanama artışı tespit edildi. Bu bulgular üzerine doktorlar ameliyat kararı aldı. Yaklaşık 1 saat süren ameliyatın ardından Deniz Baykal’ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Dün sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Baykal’ın beyne giden ana damarında tıkanıklık tespit edilmişti. Tıkanıklığın boyundan yapılan anjio ile giderilmesinin ardından Baykal’ın tedavisi yoğun bakım servisinde devam ediyordu. Gece boyunca durumu yakından takip edilen ve 3 kez beyin tomogrofisi çekilen Baykal’ın son tomografisinde beyninde ödem tespit edildi. Bunun üzerine Baykal kısa bir süre önce yeniden ameliyata alındı.

Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Baykal’ın yeniden ameliyata alındığını söyledi ve şu anda endişe edilecek bir durum olmadığı belirterek, kendisine acil şifalar dilediğini kaydetti.

 

 

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Pendik Canisi Tutuklandı

 

Deniz Baykal Ameliyat Tomografi CHP Antalya Milletvekili Açıklama Sağlık Durumu Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Anjiyo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500