Deniz Baykal Yoğun Bakıma Alındı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Deniz Baykal, yüksek ateş sebebiyle kaldırıldığı hastanenin yoğun bakıma alındı.

Deniz Baykal Yoğun Bakıma Alındı
Deniz Baykal Yoğun Bakıma Alındı Meltem Yüksel
Bu içerik 601 kez okundu.

Deniz Baykal, Fransa’nın Strasbourg kentindeki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin Genel Kurulu’na katıldıktan sonra geçtiğimiz gün yurda döndü. Bu sabah saatlerinde evinde rahatsızlanan vekil yüksek ateş sebebiyle İbni Sina Hastanesi’ne kaldırıldı.

Üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren Baykal’a damar tıkanıklığının açılması için boynundan anjiyo yapıldığı öğrenildi. Baykal'ın tedbir amacıyla yoğun bakıma alındığı söylendi.

CHP Antalya eski Milletvekili Tuncay Ercenk yaptığı açıklamasında, " Baykal önce özel bir hastaneye ardından İbni Sina Hastanesi'ne sevk edildi. Yüksek ateş nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Doktorlarının verdiği bilgiye göre üst solunum yolu enfeksiyonu var. Tedavisi sürüyor. Gelecek iyi haberleri bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Üniversitesi rektörünü arayarak Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında bilgi aldığı söylendi.

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da hastanede görüştüğü yetkililerden son bilgileri paylaştı. Yarkadaş, Baykal'a bazı testler yapıldığını, bir damarında pıhtı tespit edildiğini ve hastanenin gerekli müdahaleyi yaptığını bildirdi. Baykal'ın tıkanan damarı için anjiyo yapıldığı öğrenildi.

Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hastanenin yarım saat içinde konuyla ilgili bilgilendirme yapacağını da belirtti.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Mansur Yavaş'tan 'Göreve Hazırım' Mesajı

 

 

 

Deniz Baykal CHP Antalya Fransa Hastane İbni Sina Hastanesi Sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500