Deniz Yücel Tahliye Oldu

Başbakan Binali Yıldırım'ın Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı görüşmenin hemen ardından Türk-Alman vatandaşı Deniz Yücel hakkında tahliye kararı verildi.

Deniz Yücel Tahliye Oldu
Deniz Yücel Tahliye Oldu Meltem Yüksel
Bu içerik 495 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın dün Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı görüşmenin hemen ardından Türk-Alman vatandaşı Deniz Yücel hakkında tahliye kararı verildi.

Yücel’in avukatı Veysel Ok; “Ve nihayet müvekkilim Deniz Yücel hakkında tahliye kararı çıktı” sözleriyle sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Alman Dışişleri Bakanlığı da tahliye kararını teyit etti.

Yıldırım, Alman ARD televizyonunda katıldığı Tagesthemen programında Deniz Yücel hakkında açıklamalar yapmış ve kısa süre içinde gelişmeler olacağını düşündüğünü söylemişti. Gazeteci Yücel geçtiğimiz yıl 14 Şubat'ta İstanbul'da kendi isteğiyle ifade vermek üzere gittiği emniyette gözaltına alınmış, 2

7 Şubat'ta da halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve terör propagandası yapmak suçlarıyla tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi'nde tutulan Yücel hakkında henüz iddianame hazırlanmamıştı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kahramanmaraş’ta Feci Kaza

 

 

 

Deniz Yücel Angela Merkel Binali Yıldırım Başbakan Die Welt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500