Depremden Sonra Utanç Veren Tweetler

Dün akşam Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye ve Halepçe kentlerinin kesiştiği noktada 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden atılan tweetler ise utanç verici tweetler atıldı.

Depremden Sonra Utanç Veren Tweetler
Depremden Sonra Utanç Veren Tweetler Meltem Yüksel
Bu içerik 661 kez okundu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne bağlı Süleymaniye kenti yakınlarında dün saat 21.18’de deprem meydana geldi.  ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi’ne göre depremin büyüklüğü 7,3 ve 33,9 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssü Halepçe kentinin 32 kilometre güneybatısı olarak açıklandı.

Irak ve Türkiye'nin yanı sıra İran, Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Suriye, İsrail, Azerbaycan ve Kuveyt’in yanı sıra Türkiye’den de hissedildi. Hakkâri, Van, Muş, Batman, Diyarbakır, Malatya ve Şırnak’ta hissedilen depremde Süleymaniye'de 8 köyde büyük hasar olduğu Irak' ve İran'da ilk belirlemelere göre 214 kişi öldü, 1500'den fazla kişi de yaralandığı açıklandı.

Depremin ardından Twitter’da ırkçı hesaplardan nefret söylemi içeren mesajlar paylaşıldı. Depremin merkez üssünün bağımsızlık referandumunun yapıldığı kentlerden biri olan Süleymaniye olmasını vurgulayan hesaplar, resmen insanlıktan utandırdı. 

Depremin ardından sosyal medyada paylaşılan ve tepkilere neden olan ırkçı iletiler şöyle;

 


 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Mayo Bikini Giyerken Sorun Yok da Haşema İle mi Var?

Kuzey Irak Deprem Süleymaniye Twitter Irak IKBY Halepçe Tweet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500