Dev Şirketin CEO'su Sonunda Belli Oldu

Araç çağırma ve sürücülü araç kiralama şirketi Uber'in istifa eden CEO'sunun yerine Dara Khosrowshahi’nin geçeceği öğrenildi.

Dev Şirketin CEO'su Sonunda Belli Oldu
Dev Şirketin CEO'su Sonunda Belli Oldu Ecem Şenol
Bu içerik 731 kez okundu.

67 gün boyunca CEO'su olmayan şirkette deyim yerindeyse Fetret Devri sona ermiş olurken, Forbes’ta yer alan habere göre, 67 gündür CEO’su bulunmayan ABD merkezli araç çağırma ve sürücülü araç kiralama uygulaması Uber’in geçtiğimiz haftalarda görevden uzaklaştırılan CEO’su Travis Kalanick’in yerine Dara Khosrowshahi getirildi.

Son CEO Travis Kalannick, şirkette üst üste yaşanan skandalların ardından dönüş tarihi verilmeden süresiz izne çıkarılmış ve daha sonra görevinden ayrılmıştı. Piyasa değeri 70 milyar dolar olarak ifade edilen Uber'de, bugüne kadar pek çok skandal yaşandı. İlk olarak 2014'te Hindistan'da sürücülerinden birinin kadın yolcuya tecavüz ettiği olayı örtbas etmekle suçlanan Asya müdürü Eric Alexander'ı işten çıkarıldı.

Taciz suçlamaları sonucunda 20'den fazla elemanını işten çıkardı. İşten çıkarmalar cinsel taciz, fiziksel ve duygusal şiddet gibi gerekçelerle yapıldı. Şirkete 215 cinsel taciz suçlaması yöneltildi.

Ama firmadaki en büyük patlama noktası eski yazılım mühendisi Susan Fowler'in 19 Şubat'ta yazdığı blog yazısından sonra oldu. Fowler, eski müdürünün kendisine seks teklif ettiğini ve Uber'in insan kaynakları departmanının ona üst düzey yönetici olduğu için onu cezalandıramayacağını söylediğini yazdı. Fowler, kadınların Uber'de karşılaştığı pek çok sorunu ve ayrımcılığı da yazdı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İstanbul Kızarmaya Başladı

 

Uber CEO Açıklama Şirket İşten Çıkarma Asya Müdürü Hindistan Dara Khosrowshahi Cinsel Taciz Suçu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500