Dev Şirkette Operasyon Hareketliliği

TMSF'ye devredilen Karteks'in İstanbul'daki binasından mal kaçırıldığı ihbarı alan polis, şirkete operasyon düzenledi. TMSF'den kaçırılmaya çalışılan 30 milyonluk çek ve 85 bin lira ele geçirildi. 4 kişi gözaltına alındı.

Dev Şirkette Operasyon Hareketliliği
Dev Şirkette Operasyon Hareketliliği Tuğba Önkibar
Bu içerik 1398 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün iş dünyasındaki yapılanmalarına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde, kayyum olarak atanan Karteks Tekstil Sanayi Ticaret AŞ'nin kasasında bulunan çek ve paraları kaçırmaya, deposunda kalan malları piyasaya sürmeye çalıştığı öne sürülen şirketin ortağı Mehmet K. ve 3 diğer yönetici gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, FETÖ soruşturması çerçevesinde TMSF'ye devredilen Karteks Tekstil Sanayi Ticaret AŞ'nin Küçükçekmece'de bulunan binasında gece hareketliliğin olduğunu belirledi.

Küçükçekmece'deki şirkete operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, binanın ışıklarını kapadı ve kasalarda bulunan para ve ziynet eşyalarını kaçırmaya çalıştığı öğrenilen şirket ortağı Mehmet K. ve diğer 3 yöneticiyi gözaltına aldı.

Adrese yapılan aramada, kaçırılmak istenen 85 bin lira nakit 30 milyon liralık çok sayıda çek  bulundu.

Ayrıca zanlıların, yarı fiyatıyla ve faturasız çeşitli firmalara satmak istediği 6 TIR'lık malzemeye de el konuldu.

Şirketin diğer ortağı firari Halil K'nin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

karteks fetö kayyum operasyon iplik tekstil sanayi gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500