Devlet Bahçeli'den Kör Niko Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'nin Çanakkale'deki Adalet Kurultayında alkol alanlar için kullandığı 'Kör Niko'nun meyhanesine gitsinler' sözlü ile ilgili açıklamada bulundu.

Devlet Bahçeli'den Kör Niko Açıklaması
Devlet Bahçeli'den Kör Niko Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 909 kez okundu.

İstanbul'da çok sayıda tarihi meyhane bulunduğunu ve bunlarda birinin de Kör Niko olduğunu belirten Bahçeli, Kör Niko’nun, Türkiye'nin gündeminin önüne geçtiğini kendisinin de ona yandığını ifade etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, MHP Genel Merkezi'nde partililerle yaptığı bayramlaşmada gazetecilerin gündeme yönelik sorularını cevapladı. Bahçeli, Akşener'in kuracağı partide Bozkurt gibi ülkücü kavramlara yer olmayacağı yönündeki basında çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine, kendilerinden ayrılmış olanların veya ayıklanmış olanların nasıl bir yol izleyeceklerinin onların bileceği iş olduğunu ve önümüzdeki günlerde millet olarak görüleceğinin altını çizdi.

CHP'nin Çanakkale Şehitliğinde düzenlediği Adalet Kurultayında alkol alanlara yönelik söylediği 'Kör Niko'nun meyhanesinde içsinler' sözünün hatırlatılması üzerine, Çanakkale Şehitliği'nde adaletle alakalı bir toplantının yapıldığı dönemde CHP'li bazı partililerin çilingir sofrası kurduğuna dair basında bazı iddialar olduğunu belirten Bahçeli, Türkiye'de şehitlerimizin bulunduğu herhangi bir alanda çilingir sofrası kurulmasını doğru bulmadığını aktardı.

Herkesin her yerde içki alabileceğini ama bu şehitlerin mekânında değil, meyhanede olması gerektiğine değinen Bahçeli, İstanbul'da çok sayıda tarihi meyhane bulunduğunu ve bunlarda birinin de Kör Niko olduğuna değinerek Kör Niko’nun, Türkiye'nin gündeminin önüne geçtiğini, kendisinin de buna üzüldüğünü belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gençlerbirliği Ümit Özat'ı Görevden Aldı

 

Devlet Bahçeli Açıklama Meyhane Kör Niko Türkiye Gündem CHp MHP Adalet Kurultayı Çanakkale Şehitlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500