Devlet Erkanı Ata'nın Huzurunda

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümünde devletin zirvesi Anıtkabir’de anma törenine katıldı.

Devlet Erkanı Ata'nın Huzurunda
Devlet Erkanı Ata'nın Huzurunda Yaren Yalçın
Bu içerik 1458 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümünde devletin zirvesi Anıtkabir’de anma törenine katıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümünde Anıtkabir’de düzenlenen anma törenine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile beraber kuvvet komutanları ve devlet erkanı katıldı.

Erdoğan’dan Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan mozoleye çelenk bıraktı ve 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan, derftere şunları yazdı:

Aziz Atatürk, bugün edebiyete intikalinin 78. yıldönümünde Kurtuluş Savaşı'mızın muzaffer komutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu olan zatıalinizi bir kez daha hürmetle, tazimle yad ediyoruz. 'En büyük eserim' diyerek bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyete sahip çıkmayı görev biliyor, her anlamda daha güçlü, itibarlı ve müreffeh bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Terör örgütlerinin, ihanet çetelerinin ve bunların maşa olarak kullanan karanlık odakların huzurumuzu, istikrarımızı ve bin yıllık kardeşliğimizi bozmasına, ülkemizi hedeflerinden alıkoymasına asla izin vermeyeceğiz. Ruhun şad olsun.”

Askerler Yine Arandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. sene-i devriyesi sebebiyle Anıtkabir’de geniş güvenlik önlemleri alındı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da yapıldığı gibi, rütbelilerin de aralarında bulunduğu askerler, elektronik kimlik kartı okuyucularıyla aranarak Anıtkabir’e tek tek alındı.

 

 

10 kasım Mustafa Kemal Atatürk 78. ölüm yıldönümü Anıtkabir anma töreni cumhurbaşkanı erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500