Devlet Yurdu İlim Yayma Cemiyeti’ne Devredildi

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim döneminde açılması planlanan erkek öğrenci yurdu kapatıldı ve binası İlim Yayma Cemiyeti'ne devredildi.

Devlet Yurdu İlim Yayma Cemiyeti’ne Devredildi
Devlet Yurdu İlim Yayma Cemiyeti’ne Devredildi Meltem Yüksel
Bu içerik 709 kez okundu.

Afyonkarahisar Bolvadin ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim döneminde açılması planlanan erkek öğrenci yurdu, kapatıldı ve binası İlim Yayma Cemiyeti'ne devredildi. Bu binada kendi yurdunu açan cemiyet ilçede devlet yurdu bulunmaması sebebiyle erkek öğrenciler, tarikat veya özel yurtlara yönelmek zorunda kaldı.

Alican Uludağ'ın haberine göre, KYK geçtiğimiz Mart ayı içinde ilçede erkek öğrenci yurdu açılacağını duyurdu. Bu bünyede bir bina hazırladı ve üniversite öğrencileri, yurtta kalmak için başvurularını yaptı. 40 kadar öğrenci bir yandan kaldıkları özel yurtlara diğer yandan da KYK yurduna para ödemek zorunda kaldı. Yurdun bu sene eğitim- öğretim döneminde faaliyete geçeceği bildirilen öğrenciler, şaşkınlık yaşadı. Yurt bir anda kapatılarak bina İlim Yayma Cemiyeti'ne devredildi ve binada kendi yurdunu açtı. Buraya kayıt yaptıran öğrencilerin yatırdığı paralar heba olurken devlete güvenen öğrenciler açıkta kaldı. Kalacak yeri olmayan öğrenciler, yıllık 5 bin TL'yi bulan özel yurtlara veya tarikat yurtlarına gitmek zorunda kaldı. Bazı öğrencilerin de İlim Yayma Cemiyeti'nin yurduna kayıt yaptırmak zorunda kaldığı belirlendi.

Bu durum karşısında Kredi Yurtla Kurumunu arayarak bilgi almak isteyen veliler “Biz kurum politikası olarak mevcudu 250'nin altında kalan yurtları kapatıyoruz" cevabını aldı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İstifası İstenen Bursa Belediye Başkanı'ndan Sürpriz Açıklama

İlim Yayma Cemiyeti KYK Yurt Kredi Yurtlar Kurumu Afyonkarahisar Bolvadin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500