Dicle Üniversitesi’nden Skandal Mesaj

Diyarbakır'da dün, Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde taşeron firma işçisi olarak çalışan yaklaşık 2 bin kişinin telefonlarına, bugün partisinin il kongresine katılacak AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya katılmaları ve orada olduklarına dair fotoğraf çekmeleri istenilen bir mesaj atıldı.

Dicle Üniversitesi’nden Skandal Mesaj
Dicle Üniversitesi’nden Skandal Mesaj Meltem Yüksel
Bu içerik 589 kez okundu.

Diyarbakır'da bugün partisinin kongresine katılacak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşılanması için Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde çalışan yaklaşık 2 bin taşeron işçisine telefon ile mesaj gönderildi.

Mesajda, "Hastanelerimizde kadroya geçirilen tüm çalışanların, yarın saat 12.00'de, Elazığ yolu üzerinde Devlet Su İşleri'nin (DSİ) önünde Sayın Cumhurbaşkanımız için Rektörlüğümüzün yapacağı karşılama törenine katılmaları zorunludur. Katılım sağlayanların kanıt amaçlı alanda telefonları ile fotoğraf çektirmesi gereklidir. Fotoğraflar daha sonra Rektörlüğe sunulacaktır. Dicle Üniversitesi Rektörlüğü" ifadeleri yer aldı.

Dicle Üniversitesi yönetimi tepki çeken konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu olan mesajla ilgilerinin olmadığını ve mesajın taşeron firmadaki bir kişinin işgüzarlığı olduğunu belirtti. Tepkiler üzerine taşeron işçilere ilk mesajı atan firma attığı ikinci mesajında şu ifadelere yer verdi:

"17.03.2017 tarihinde (Cumartesi) saat:14.30'da Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı Diyarbakır mitingine BRÇ firması olarak tüm çalışanlarımızı davet ediyoruz. Taşerona kadronun mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımızı Diyarbakır’ımıza yakışır bir şekilde karşılamamızı temenni ediyoruz. Siz değerli çalışanlarımıza kendini bilmez kişi veya kişilerce atılan mesajın, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile alakası bulunmamaktadır. Bilgilerinize."

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bir Hamile Çocuk Skandalı Daha!

Dicle Üniversitesi Dicle Üniversitesi Hastanesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Taşeron Kadro Mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500