Dikkat! Facebook Sizi Dinliyor Olabilir

Dünya devi Facebook’un kullanıcıları, hesaplarındaki şüpheli reklamlara dikkat çekerek sitenin kendilerini dinlediğini ve konuşmalara göre reklamları yayınladığından kuşkulanıyor.

Dikkat! Facebook Sizi Dinliyor Olabilir
Dikkat! Facebook Sizi Dinliyor Olabilir Meltem Yüksel
Bu içerik 549 kez okundu.

Sosyal medya devi Facebook'u kullananlar dinlenildiklerinden şüpheleniyor. Onları bu düşünceye iten ise gün içinde yaptıkları konuşmalardan sonra Facebook'ta o konuyla ilgili ekranlarına düşen reklamlar.

Mashable haber portalı, Facebook’a yönelik bu tür teorilerin düzenli olarak ortaya atıldığını açıklarken Zuckerberg'in şirketi ise bu tür iddiaları yalanlamakla birlikte çalışanlarının mobil cihazdaki mikrofona erişim izni veren kullanıcıları dinlemiş olabileceğini de söylüyor.

Diğer taraftan bu tuhaf durum sosyal medya devinin CEO'su Mark Zuckberg'in dizüstü bilgisayarının kamera ve mikrofonunu bantladığını gösteren fotoğrafın ne kadar doğru olduğunu akıllara getirdi.

Kullanıcılardan biri, “Telefonlarımızın bizi takip ettiğini düşünen benden başka birileri var mı? Örneğin, konuşmada söz ettiğim iki marka, şimdi Facebook hesabımdaki reklamda çıktı” diye yazdı. Diğer bir kullanıcı ise “Telefonumu İspanyolca yayın yapan radyonun yanına koyduktan sonra Facebook ve Instagram’da İspanyolca reklam çıkmaya başladı” dedi.

Bu sorunu çözmek için telefon ayarlarında mikrofon erişimini kapatmak yeterli olmuyor. Eğer göze alabilirseniz telefonunuzda ki mikrofonu tamamen yok etmek olacak.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zarrab İtirafçı mı Oldu?

Facebook Mark Zuckberg Telefon Dinleme Mikrofon Cep Telefonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500