Diyarbakır Valiliği'nden Açıklama!

Diyarbakır Valiliği'nin yaptığı açıklamada, Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yükledikleri minibüsle düzenlediği bombalı saldırıya ilişkin detaylı bilgi verildi.

Diyarbakır Valiliği'nden Açıklama!
Diyarbakır Valiliği'nden Açıklama! Tuğba Önkibar
Bu içerik 1595 kez okundu.

Diyarbakır Valiliği'nin yaptığı açıklamada, Bağlar ilçesinde PKK'lı teröristlerin bomba yükledikleri minibüsle düzenlediği bombalı saldırıya ilişkin detaylı bilgi verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, dün sabah saat 07.00 sularında Bağlar ilçesi Aydın Arslan Bulvarında bomba yüklenmiş bir otomobille saldırı düzenlendiği, olayın ardından saat 11.22'de Valilik tarafından, patlamanın terör örgütü tarafından üstlenildiğine dair bir açıklama yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklama şu şekilde:

"Uluslararası bir ajansın kaynak belirterek yaptığı bir habere dayalı olarak, sosyal medya ve basında olayın terör örgütü IŞİD tarafından üstlenildiğine ilişkin haberler yer bulmuştur. Valiliğimiz tarafından yapılan açıklama, PKK terör örgütü elemanlarının kendi içlerinde yapmış oldukları telsiz görüşmelerine istinaden yapılmıştır. Konuya ilişkin PKK terör örgütü üyeleri arasında yapılan üç farklı telsiz konuşmasında, saldırının kod adı Kemal olan bölücü terör örgütü üyesi tarafından 3 ton patlayıcıyla gerçekleştirildiği ve fedai olarak tabir edilen bir eylem olduğu alenen yer almaktadır. Bu bilgiler ışığında bahsi geçen saldırının terör örgütü PKK mensuplarınca gerçekleştirildiğini aleni bir şekilde ortaya çıkarmaktadır."

Bahsi geçen sosyal medyada ve bazı basın organlarında yer bulan haberlerin, genel olarak sivil halkın zarar gördüğü ve yaşamını yitirdiği menfur saldırı olayıyla alakalı farklı bir algı oluşturmaya ve terör örgütü PKK'yı korumaya yönelik haberler olduğuna dikkat çekilen açıklamada, "Valiliğimizin daha önce yaptığı açıklamalarda da vurguladığı gibi vatandaşlarımızın resmi açıklamaların dışında açıklamalara ve algı yaratmaya çalışan haberlere itibar etmemesi önem arz etmektedir" denildi.

Açıklamada, konuya ilişkin yürütülen soruşturmanın çok yönlü ve derinlemesine sürdüğü, gelişmeler yaşandıkça bilgi verileceği kaydedildi. 

diyarbakır valiliği pkk ışid bağlar saldırı bomba gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500