Doğa Koleji Meclis Gündeminde

Doğa Kolejlerinde öğretmenlerin maaş sorunu devam ederken, şimdi de okulun Katarlılara satılacağı iddiası gündeme geldi.

Doğa Koleji Meclis Gündeminde
Doğa Koleji Meclis Gündeminde Meltem Yüksel
Bu içerik 248 kez okundu.

Doğa Koleji öğretmenleri maaşlarını alabilmek için mücadele ederken, şimdi de okulun Katarlılara satılacağı iddiası gündeme geldi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eğitim emekçilerinin yaşadığı mağduriyeti bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Başarır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yazılı olarak yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Önergede, öğretmenlerin maaşlarını alamaması sebebiyle ortaya çıkan mağduriyetlere dikkati çeken Başarır, Doğa Koleji'nin Katarlılara satılacağı iddialarının doğru olup olmadığını sordu.

İşte o sorular;

1- Maaşlarını alamayan öğretmenlerin, haklı olarak fesih yoluna gitmesiyle dersi boş geçecek binlerce öğrencinin mağdur edilememesi ile ilgili olarak Bakanlığınızın aldığı tedbirler var mıdır? Varsa bu tedbirler nelerdir?

2- Okuldan ayrılmak zorunda kalan öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesine ilişkin Bakanlığınızın yürüttüğü herhangi bir çalışma var mıdır? Varsa bu çalışmalar nelerdir?

3- Gelecek eğitim ve öğretim yılı için peşinatlarını yatıran velilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için Bakanlık olarak herhangi bir yaptırımda bulunacak mısınız? Bulunacaksanız bunlar ne gibi yaptırımlardır?

4- Marka olmuş Doğa Koleji Okullarının Katarlılara satılacağı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bir eğitim ve öğretim kurumunun yabancılara satılması Milli Eğitim anlayışı ile ne derecede bağdaşmaktadır?

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sabri Uzun'a Tutuklama Talebi

 

 

Doğa Koleji TBMM Meclis CHP Mersin Ali Mahir Başarır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”