Doğan Grubu Başkanı'ndan Redhack Açıklaması

Doğan Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, hacker grubu RedHack tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta kutusunda olduğu iddiasıyla paylaşılan e-maillerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Doğan Grubu Başkanı'ndan Redhack Açıklaması
Doğan Grubu Başkanı'ndan Redhack Açıklaması Tuğba Önkibar
Bu içerik 779 kez okundu.

Hacker grubu Redhack, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın mailini hacklediğini iddia etmiş ve birçok maili internet üzerinden yayımlamıştı. İddiaya göre Doğan Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ'ın Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü'nün değiştirilmesi konusunda Berat Albayrak'tan yardım istediği mailler deşifre edilmişti.

Konu üzerine açıklama yapan Yalçındağ, “Benim kişisel bilgisayarımı maalesef bir şekilde hacklemişler. Bütün günlük raporlarım, rapor dediğim de günlük, ben 22 seneden beri günlük tutuyorum. Malesef hepsi çalınarak, ele geçirilmiş” dedi. Yalçındağ, yazmış olduğu raporların manipüle edildiğini söylerken “Benim mail attığım bilgisi doğru değil. Buradaki şey, teknik çalışma sonuçları henüz gelmedi ama bilgisayar şifremi kırıp ele geçiriyorlar, bilgisayarımdaki günlük raporlara ve günlük dosyalara giriyorlar. Bunları değiştirip manipüle ederek ve birtakım hitaplar koyarak bir yerlere ya e-mail atıyorlar e-mail atmış gibi yansıtıyorlar ya da bunu photoshopla atıldı gibi algı yaratıyorlar” şeklinde konuştu.

doğan grubu mehmet ali yalçındağ redhack e mail hürriyet berat albayrak gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500