“Doğru Olanı Yaptık Ambargoyu İhlal Etmedik”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP milletvekilleriyle bir araya geldi. Görüşme sonunda ilk açıklama AKP Sözcüsü Mahir Ünal’dan gelirken, Erdoğan’da hem Kılıçdaroğlu hakkında hem de Reza Zarrab hakkında açıklamada bulundu.

“Doğru Olanı Yaptık Ambargoyu İhlal Etmedik”
“Doğru Olanı Yaptık Ambargoyu İhlal Etmedik” Meltem Yüksel
Bu içerik 341 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP milletvekilleriyle bir araya geldi. Görüşme sonunda ilk açıklama AKP Sözcüsü Mahir Ünal’dan gelirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’da hem Kılıçdaroğlu hakkında hem de Reza Zarrab hakkında açıklamada bulundu.

Erdoğan’ın, partisinin milletvekilleriyle parti genel merkezinde bir araya geldiği toplantıya Adıyaman, Ağrı, Amasya, Antalya, Artvin, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Iğdır, Kırıkkale, Konya, Trabzon, Mersin, Zonguldak illerindeki AK Parti vekillerinden 51 kişi katıldı. Toplantıda Başbakan Binali Yıldırım ile AK Parti Grup Başkanvekilleri de bulundu ve 21 vekil söz aldı. Vekillere Reza Zarrab davası ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İran’la hem ticari hem de enerji ilişkileri olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı; Doğru olanı yaptık, ambargoyu delmedik. Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. Biz ambargoyu ihlal etmedik" dedi.

Yakınlarının Man Adası'nda bulunan bir off - shore şirkete on milyonlarca dolar aktardığını belgeleyen dekontlara da tepki gösteren Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun bu hamlesinin bedelini ödeyeceğini vurguladı.

AKP Sözcü Mahir Ünal CHP’ye yüklenerek, Meclisi sahte belgelere alet ettiklerini belirtti. Zarrab davası hakkında da değerlendirmede bulunan Ünal, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik olarak köşeye sıkıştırılmak istendiğini belirtip  “Türkiye’nin rehin alınmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

17 Aralık’ın Firari Savcılarına Kırmızı Bülten

Mahir Ünal AKP CHP Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran Man Adası Halkbank Reza Zarrab Rıza Sarraf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500