Doğu Ekspresi’ne İnceleme

Ankara, Kars arasında sefer yapan bir anda popüler hale gelen Doğu Ekspresi biletlerinin satışı ‘Kamuya Açıklık İlkesi’ ihlal edildiği gerekçesiyle Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayet konusu oldu.

Doğu Ekspresi’ne İnceleme
Doğu Ekspresi’ne İnceleme Meltem Yüksel
Bu içerik 526 kez okundu.

Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi biletlerinin bulunamaması nedeniyle vatandaşlar Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuru yaptı. Son günlerin popüler gezi rotalarından olan Doğu Ekspresi biletlerinin satışı ‘Kamuya Açıklık İlkesi’ ihlal edildi iddiasıyla Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikâyet konusu oldu.

Yapılan başvurularda Devlet Demiryolları tarafından satışa sunulan, Ankara - Kars arasında sefer yapan ve kamuoyunda Doğu Ekspresi olarak isimlendirilen seferlerin biletlerinin bulunamadığı ifade edilerek şikâyet edildi. Bu nedenle seyahat özgürlüklerinin ihlal edildiğini ileri sürdüler. Devlet Demiryollarına bu konuda taleplerini ilettiklerini belirten bazı vatandaşlar ise kurum tarafından "Bütün bilgiler internet sitemizde" cevabıyla karşılaştıklarını ifade ettiler.

Kamu Denetçiliği Kurumuna gelen şikayet başvurularında, Doğu Ekspresi tren biletlerinin 30 gün öncesinden satışa sunulduğu, ancak biletlerin satış saatlerin verilmediği belirtildi.

Kamu Denetçiliği Kurumuna Doğu Ekspresi bileti alamadıkları için şikayette bulunan bazı vatandaşlar ise kurumun, bilet satış saatini genel müdürlükleri aracılığıyla bazı vatandaşlara bildirdiğini, haksız bir şekilde bilet alamayarak mağdur edildiklerini ifade ettiler. Bilet satış tarihi ve saatinin şeffaf bir şekilde kamuoyuna duyurulmasını talep ederken şikayetin Ombudsman tarafından incelemeye alındığı ifade edildi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Şimdi de Sarımsak Tavan Yaptı

Ankara Kars Doğu Ekspresi Doğu Ekspresi Bileti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biletix Hakkında Soruşturma
Biletix Hakkında Soruşturma
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih