'Domuz Eti Yiyen Eşcinsel Olur' Açıklaması

İsveç’te bir imam, çocuklara domuzların eşcinsel olduğunu ve domuz eti yiyenlerin eşcinsel olabileceğini söylediği açıklamalar tepki topladı.

'Domuz Eti Yiyen Eşcinsel Olur' Açıklaması
'Domuz Eti Yiyen Eşcinsel Olur' Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 771 kez okundu.

İsveç’in Malmö ilinde Mahmood Camii’nin İmamı Rizwan Ahmad Afzal, kendisini ziyarete gelen çocuklara yaptığı konuşmada domuzların eşcinsel olduğu için yenilmeyeceğini, domuz eti yiyenlerin eşcinsel olabileceğini ileri sürdüğü açıklamalar tepki yarattı.

İsveç’te ilkokulda eğitim gören çocuklara din derslerinde Hıristiyanlık, Müslümanlık, Yahudilik ve diğer dinlerle ilgili teorik bilgiler verilirken, daha sonra da kiliseler, camiler ve sinagoglara düzenlenen ziyaretlerde çocuklar din insanlarına bu dinler ve inançlar hakkında sorular sorabiliyorlar.

Bulltofsta İlkokulu 5. sınıf öğrencileri, geçtiğimiz günlerde sınıf öğretmenleriyle birlikte Mahmood Camii’ni ziyaret etti. Öğretmenlerden biri, caminin imamı Rizwan Ahmad Afzal’a Müslümanların neden domuz eti yemedikleri sorusunu sordu.

Afzal, domuzlar eşcinsel oldukları için etlerini yemenin haram olduğunu ve bu nedenle de Müslümanların domuz etini yemediğini iddia ettiği açıklamasında ayrıca, 5 vakit namaz kılmayanların Allah tarafından cezalandırılacağını ifade etti.

Verdiği yanıtların yerel medyaya yansıması üzerine Sydsvenskan gazetesine açıklamalarda bulunan Afzal, daha önce söylediklerini kabul ederken, öyle bir şey söylemeyi düşünmediğini, öğretmenin sorması üzerine kendiliğinden bir cevap verdiğini itiraf etti.

İmam, yaptığı açıklamaların çocukları rahatsız etmişse özür dilediğini belirtmekle birlikte söylediklerinin arkasında durduğunu vurgulamaktan kaçınmadı. İnsanların yediklerinin ahlak ve vücutlarını etkileyeceğini söyleyen Afzal, muhabirin “Eğer domuz eti yersek eşcinsel olur muyuz?” sorusunu ise olabileceğini, tam olarak bilmediğini ve bu konuda bir şey okumadığını söyleyerek yanıtladı.

Bulltofsta İlkokulu Müdürü, imamın verdiği yanıtların okulun değer yargılarıyla çeliştiği için Mahmood Cami’ye yapmayı planladıkları eğitim amaçlı ziyaretleri durdurduklarını açıkladı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'Mavi Balina' Tehlikesinden Çocuklar Nasıl Korunmalı?

 

 

İsveç Din Eğitimi Öğrenci İlkokul Rizwan Ahmad Afzal Domuz Eti İmam Mahmood Cami Değer Yargısı Okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500