Dünya Devi Türkiye’den Çekiliyor

İspanyol hazır giyim devi Zara’nın Türkiye’deki mağazalarını kapatacağı iddia edildi.

Dünya Devi Türkiye’den Çekiliyor
Dünya Devi Türkiye’den Çekiliyor Meltem Yüksel
Bu içerik 423 kez okundu.

Yazar Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında giyim sektörünün önemli markalarından İspanyol Inditex’in Türkiye’deki Zara mağazalarını kapatacağını iddia etti.

Altaylı, Zara’nın Türkiye’nin de içlerinde bulunduğu ülkelerde toplam 6 bini aşkın mağazası olduğunu belirterek “Ve bu dünya devi Zara, Türkiye’den çıkma kararı almış” ifadesini kullandı. Firmanın üst düzey yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Zara son yıllarda online alışveriş alanında yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekmişti. Marka iki yıl önce başlattığı çalışmayla dünyanın birçok ülkesinde online alışverişi artırmayı planlıyordu. “Zara Türkiye’den çıkıyor” iddiaları grubun bünyesindeki alt markaları da gündeme taşıdı. Türkiye’de birçok noktada mağazası bulunan Massimo Dutti, Pull and Bear, Oysho ve Bershka gibi markaların geleceği de merak konusu oldu.

Zara’nın 2016 yılı cirosu 15,4 milyar Euro olurken, dünyadaki Zara mağazası sayısı 2 bin 213 ve dünyada 93 ülkede Zara mağazası bulunuyor. 2016 yılında 51 mağaza açan Zara’nın yeni girdiği pazarlar arasında Aruba, Nikaragua, Vietnam, Yeni Zelanda ve Paraguay bulunuyor.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İlkokul Kitabında Skandal İfadeler

Zara Fatih Altaylı İspanya Türkiye Giyim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500