''Dünya Duysun Türkiye'de Dikta Yönetimi Var''

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 19. gününde Kartepe Uzunçiftlik'teki kamp alanında Parti Meclisi'nin topladı.

''Dünya Duysun Türkiye'de Dikta Yönetimi Var''
''Dünya Duysun Türkiye'de Dikta Yönetimi Var'' Ecem Şenol
Bu içerik 781 kez okundu.

Kılıçdaroğlu'nun toplantıda, bütün dünyanın Türkiye’de kendi topraklarımızda bir dikta yönetimiyle karşı karşıya olduğumuzun duyulması gerektiğini dile getirdi.

CHP Parti Meclisi Kocaeli Kartepe Uzunçiftlik’teki kamp alanında toplandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’nde, kendi topraklarımızda demokrasi ve özgürlük istediklerini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu bütün dünyanın Türkiye’de baskı ve dikta yönetiminin hâkim olduğunu duyması gerektiğini söyledi. Herkes için adalet istediklerini ve adaletin olmadığı yerde insan olmayacağını belirten Kılıçdaroğlu, insanca yaşamak için adalet istiediklerinin altını çizdi.

Türkiye’da bugün yaşananların ’20 Temmuz darbesi sonucu ortaya çıktığını’ söyleyen Kılıçdaroğlu, suçluların yargılanmadığı, masum insanların yargılanıp hapsedildiği bir sürecin yaşandığını söyledi. Kılıçdaroğlu Parti Meclisi’ne sunulan Merkez Yönetim Kurulu raporuna, Adalet Yürüşü'ne ilişkin bir sunuş da yazdı. Sunuşta “adaleti mumla arıyoruz’ diyen CHP Lideri, yapılan Adalet yürüyüşünün hiçbir siyasi parti ya da hareketle ilişkisi olmadığını vurguladı. Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün amacını da taşeron işçiler, emekliler, köylüler, işçiler, memurlar yani herkes için adalet istediklerini ve adaletin olmadığı yerde insanın olmayacağını, insanca yaşamak için adalet istediklerini aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kabotaj Bayramı’nda Halat Çekme Kavgası

Kemal Kılıçdaroğlu Açıklama Adalet Yürüyüşü Parti Meclisi Dikta Yönetimi Uzunçiftlik Kamp Alanı 20 Temmuz Sunuş Adalet Arayış Çağrı Dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500