Dünya Hain Saldırıyı Böyle Gördü!

Bölücü terör örgütü PKK’nın Cizre’deki hain saldırısını dünya basını son dakika olarak ulaştırdı.

Dünya Hain Saldırıyı Böyle Gördü!
Dünya Hain Saldırıyı Böyle Gördü! Yaren Yalçın
Bu içerik 2242 kez okundu.

Bölücü terör örgütü PKK’nın Cizre’deki hain saldırısını dünya basını son dakika olarak ulaştırdı.

Dünya basınından Cizre haberleri şöyle:

Amerikan Associated Press (AP) ajansı, patlama sonucu çok sayıda yaralı olduğunu aktardı ve daha sonra hayatını kaybedenler ve yaralıların sayısını takip etti.

Reuters, haber ajansı acil olarak geçtiği haberinde Türkiye’nin güneydoğusunda meydana gelen patlamada 9 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. 64 yaralının acil servislere sevk edildiğini belirtti.

Amerikan New York Times, “Türkiye’deki bombalı araç saldırısında 8 polis öldü, 45 yaralı” başlığını attı.

BBC, büyük bir bombalı aracın Cizre’deki Çevik Kuvvet binasını hedef aldığını ve saldırıda en az 8 polisin öldüğünü belirtti.

Independent, “Türkiye’deki bombalı araç patlamasında 9 can kaybı, düzinelerce yaralı” başlığıyla okuyucularına aktardı.

Spiegel Online, Türkiye’nin güneydoğusunda yer alan Cizre’de polis merkezi önünde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre en az 8 kişi öldü, 45 kişi yaralandı. Şırnak Valiliği saldırıyı PKK’nın gerçekleştirdiğini bildirdi. Türk basını 9 kişinin yaşamını yitirdiğini, 64 kişinin de yaralandığını yazıyor dedi.

Bild Online, Türkiye’den yeni ürkütücü haberler. Cizre’de çevik kuvvet merkezine yapılan saldırıda, güvenlik birimlerinin bildirdiğine göre 9 kişi hayatını kaybetti, 64 kişi yaralandı şeklinde aktardı.

Tagesschau.de ise Türkiye’nin Cizre şehrinde polis merkezine yönelik bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 8 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi yaralandı. Yetkililer saldırıdan PKK’yı sorumlu tutuyor ifadelerini kullandı.

türkiye cizre polis saldırı dış basın bbc reuters
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500