Dünyaca Ünlü Edebiyatçılar İstanbul'da

Düzenleme kurulunda Metin Celal, Adnan Özer ve Doğan Hızlan'ın bulunduğu "9. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali" 28 Eylül'de İstanbul'da başlıyor.

Dünyaca Ünlü Edebiyatçılar İstanbul'da
Dünyaca Ünlü Edebiyatçılar İstanbul'da Tuğba Önkibar
Bu içerik 1130 kez okundu.

Bu yıl 9.su düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali 28 Eylül Çarşamba günü İstanbul'da başlayacak.

Festivalin düzenleme kurulunda Metin Celal, Adnan Özer ve Doğan Hızlan ve Metin Celal'in bulunduğu festialde onursal başkan olarak Doğan Hızlan yer alacak.

Bu sene bünyesine şiire ek olarak roman, çocuk edebiyatı ve öyküyü de ekleyecek olan festivalde, Shakespeare'in vefatının 400. ve büyük düşünürümüz Cemil Meriç'in doğumunun 100. yılı nedeniyle pek çok farklı etkinlik de yer alacak.

İngiltere, Almanya, Fransa, Portekiz, İtalya, İspanya, Avusturya, Polonya, Slovenya, Çin, İsveç, Arjantin,  Avusturalya, Suriye, Bosna Hersek, Meksika, Lübnan, Fas, ve Macaristan'dan dünyaca meşhur edebiyatçıların bulunacağı festivalde, Ülkemizden Mario Levi, İskender Pala, Selçuk Küpçük,  Ahmet Ümit, Hüseyin Yurttaş, Beşir Ayvazoğlu, Tarık Tufan, Barış Müstecaplıoğlu, Haydar Ergülen, Zeynep Sevde Paksu, Abdülkadir Budak, Mehmet Fidancı vs Mevlana İdris Zengin,gibi yazar ve şairler yer alacak.

Ülkemizde "Yarının Aşkı" eseriyle bilinen Fransız felsefeci Eric Sadin ve modern Sloven edebiyatının en büyük yazarlarından biri olarak kabul edilen 2011 yılında Avrupa Edebiyat Ödülü'nü alan Drago Jancar, Avrupa Edebiyat Dünyası'nda Osmanlıyla ilgili yazdığı tarihi romanlarıyla bilinen İngiliz yazar Jason Goodwin vs Dünya Şiir Hareketi'nin kurucularından biri olan Avustralyalı Phillip Hammial de festivalde yer alacak ünlü isimler arasında bulunuyor.

Beyoğlu Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve Başbakanlık Tanıtma Fonu,  sponsorlukları çerçevesinde düzenlenen festivalin etkinlikleri; Moda Sahnesi, Yerebatan Sarnıcı, Pera Palas, Emirgan Lale Müzesi, Karanlık İşler, Minoa Kitabevi, Ahmet Hamdi Tanpınar Kütüphanesi, Turabibaba Kütüphanesi Şiir Hatları Vapuru ve Gülhane Parkı'nda 28 Eylül-2 Ekim'de gerçekleştirilecek

Görkemli festivalin açılışı 28 Eylül tarihinde Pera Palas Hotel'de gerçekleştirilecek.

istanbul şiir ve edebiyat festivali shakespeare cemil meriç beyoğlu belediyesi kültür sanat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500