Ege Denizi'nde Korkutan Deprem

Ege Denizi'nde sabah saat 05.48'de 5 büyüklüğünde bir deprem gerçekleşti. Deprem İzmir'de de şiddetli şekilde hissedilirken, artçı depremlerin de devam ettiği öğrenildi. Saat 07.53'de aynı bölgede 4 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

Ege Denizi'nde Korkutan Deprem
Ege Denizi'nde Korkutan Deprem Ecem Şenol
Bu içerik 1237 kez okundu.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre saat 05.48'de Ege Denizi merkezli 5,0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. 15.3 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem İzmir ve çevre illerde de şiddetli bir şekilde hissedildiği, depremde mal ve can kaybı olmadığı paylaşıldı.

Yine Ege Denizi'nde saat 05.52'de 3,1 şiddetinde ve 06.13'te 3,3 şiddetinde ve 06.35'te de 3,0 şiddetinde 3 deprem daha kaydedildi. Peşpeşe yaşanan depremler korku ve panik yarattı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesinin tespitine göre de, saat 05.48'de merkez üssü İzmir'in Karaburun ilçesi açıkları olan 5 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. İzmir kent merkezi ve çevresinde hissedilen depremin 9,88 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

İzmir AFAD Müdürü Osman Metin Saroğlu, Ege Denizi'nde Karaburun açıklarında meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem nedeniyle can veya mal kaybı olmadığını söyledi. Saroğlu, sabaha karşı İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında yaşanan depreme ilişkin açıklama yaptı. İlk belirlemelerimize göre herhangi bir can veya mal kaybı olmadığını söyleyen Saroğlu, görevlendirdikleri AFAD ekibinin İzmir'den Karaburun'a doğru yola çıktığını ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Sözde Hoca Hasan Akar Tutuklandı

Ege Denizi Deprem İzmir Karaburun Kandilli Rasathane Çevre İl Şiddet AFAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500