Eğer O Başbakan Olursa...

Bir gazeteye açıklamada bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, eski Irak Başbakanı Nuri Maliki’nin tekrardan başbakan olması durumunda, bağımsızlık ilan edeceğini söyledi.

Eğer O Başbakan Olursa...
Eğer O Başbakan Olursa... Yaren Yalçın
Bu içerik 947 kez okundu.

Bir gazeteye açıklamada bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, eski Irak Başbakanı Nuri Maliki’nin tekrardan başbakan olması durumunda, bağımsızlık ilan edeceğini söyledi.

Röportajda, eski Irak Başbakanı ve mevcut Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri Maliki’nin tekrar başbakan olma yollarını aradığını belirten Barzani, böyle bir durumun yaşanması halinde hemen bağımsızlığı ilan edeceğini ifade etti.

"Maliki’nin Hüküm Süreceği Bir Irak’ta Kalmayacağım"

Açıklamasında Barzani’nin, Maliki’nin Irak Başbakanı olduğu saate bakmadan hemen IKBY’de bağımsızlık ilan edeceği ve artık ne yaşanacaksa yaşansın ayrıca Maliki’nin hüküm süreceği bir Irak’ta ise kalmayacağı sözlerine yer verildi.

"Iraklılar Aralarında Ortaklık Kurmakta Başarısız Oldular"

Başkan Barzani ayrıca, “Abadi ve Bağdat’taki yetkililere açık bir şekilde izah ettim. Iraklılar aralarında bir ortaklık kurmakta başarısız oldular. Bu nedenle en iyisi iki iyi komşu olmaktır” dedi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Musul Operasyonunda Son Durum

 
Irak Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani Nuri Maliki Bağdat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500