istanbul escort

Einstein'ın Mutluluk Formülleri Satıldı

Fizik dehası Albert Einstein'ın 1922'de Japonya'da bir kuryeye bahşiş diye verdiği, mutluluk tarifi notu Kudüs'te gerçekleştirilen açık artırmada 1,56 milyon dolara (yaklaşık 5,82 milyon lira) alıcı buldu.

Einstein'ın Mutluluk Formülleri Satıldı
Einstein'ın Mutluluk Formülleri Satıldı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1192 kez okundu.

Fizik dehası Albert Einstein'ın 1922'de Japonya'da bir kuryeye bahşiş diye verdiği, mutluluk tarifi notu Kudüs'te gerçekleştirilen açık artırmada 1,56 milyon dolara (yaklaşık 5,82 milyon lira) alıcı buldu.

Winners Müzayede Evi tarafından yapılan açıklama göre, Einstein, Ekim 1922'de akademik sebeplerle Japonya'ya giderken 1921 Nobel Fizik Ödülü'nü kazandığının bilgisini aldı.

Seyahatini sürdürme kararı alan bilim adamı, Tokyo'daki Imperial Otel'de duygu ve düşüncelerini kağıda döktü.

 Otel odasına bir mesaj getiren kuryeye bahşiş olarak nakit bulamadığı için bu iki kağıdı veren ünlü bilim adamı, kuryeden bu notları saklamasını, gelecek yıllardaki değerlerinin normal bir bahşişten çok daha fazla olacağını ifade etti.

Almanca "Sakin ve mütevazı bir yaşam, başarı peşinde koşmanın neden olduğu daimi huzursuzluktan çok daha fazla mutluluk getirir" ifadelerinin yer aldığı ilk not, 1,56 milyon dolara (yaklaşık 5,82 milyon lira) alıcı buldu.. Nota, 5 bin ila 8 bin dolar arasında bir değer biçilmişti.

Müzayede evinin 4 ila 6 bin dolar arasında değer biçtiği "İrade varsa bir yol da vardır" yazılı ikinci not da 240 bin dolara (895 bin lira) alıcı buldu.

Notları satan kişinin kuryenin yeğeni olduğu öğrenildi. Alıcının kimliği ise henüz bilinmiyor.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Suriye'nin En Büyük Petrol Sahasını Ele Geçirdiler

Einstein Japonya Mutluluk Formül Kurye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu