Emrah Serbes’ten Mektup Var

İzmir-Aydın otobanında alkollü araç kullandığı için 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Behzat Ç.’nin senaristi Emrah Serbes, cezaevinden mektup yazarak duygularını dile getirdi.

Emrah Serbes’ten Mektup Var
Emrah Serbes’ten Mektup Var Meltem Yüksel
Bu içerik 477 kez okundu.

İzmir’de, yaptığı kaza ile 3 kişilik ailenin yok olmasına sebep olan Emrah Serbes tutuklu bulunduğu Menemen Cezaevi’nde, Posta Gazetesi’ne bir mektup yazdı.

İşte Emrah Serbes’in o mektubu;

“Ben kendimi bildim bileli okuyup, yazıyorum. Behzat Ç.'yi de her yerde yazabilirim. Tek elle şınav çekerken de yazarım, kontrol kalemiyle de yazarım. Çünkü elimden gelen tek iş yazmak. Bunu bütün halkım bilsin, ben burada suçumun cezasını çekiyorum. Benim yüzümden 300 kişilik ekibin de ceza çekmesine gerek yok.

Evet, düşündüm, taşındım. Kullandığım ilaçları bıraktım, ailemle vedalaştım ve kazanın 6.  gününde teslim oldum. Tanrı bile dünyayı altı günde yaratmışken benim altıncı günde teslim olmama neden şaşırdıklarını anlamıyorum.  Savcılığa teslim olduğumda Savcı Bey bana teşekkür etti, hakkımda bir soruşturma yürüttüğünü de o gün öğrendim. Hakkımda ne bir tebligat vardı, ne de yurt dışına çıkış yasağı. Beş yıllık Schengen vizem vardı, isteseydim yurt dışına çıkabilirdim ve hiçbir ülke de beni Türkiye'ye iade etmezdi.

Ama ben bu memleketin yazarıyım ve memleketimi seviyorum. İsviçre'de, Fransa'da ya da Almanya'da ölmek istemiyorum.

Ben bir kahraman değilim ama bahsettikleri gibi bir canavar da değilim. Ben sadece insanım. Benim yüzümden üç kişi hayatını kaybetti. Vicdan azabı ve utanç içindeyim. Suçluyum, pişmanım ve üzgünüm. Cezamı çekmek istiyorum. Cezaevinde olmak bana iyi geliyor. Demir kapılar sertçe kapandığında, infaz memurları adımı bağırdığında, ayakkabılarımı çıkararak üst aramamı yaptıklarında, bütün bunları cezamın bir parçası olarak görüyorum. İnsanlardan tek ricam var, beni unutsunlar beni rahat bıraksınlar ve cezamı çekeyim.

Saygılarımla

Emrah Serbes"

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Monaco Maçı Öncesinde Sürpriz Değişiklik

Emrah Serbes Cezaevi Menemen Cezaevi Behzat Ç. Mektup Posta Gazetesi Aydın İzmir Kaza Trafik Kazası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500