En Yakınları ByLock'çu Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'nin polis korumaları ByLock soruşturmasıyla açığa alındı.

En Yakınları ByLock'çu Çıktı
En Yakınları ByLock'çu Çıktı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1367 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun en yakınında bulunan koruma polislerinden biri olan İ.Ü. ve Devlet Bahçeli'nin koruma ekibinde bulunan M.A. Fethullahçı Terör Örgütü'nün kriptolu mesajlaşma programı ByLock kullandıkları gerekçesiyle açığa alındı.

İSİMLERİ LİSTEDE BULUNUYOR

İçişleri Bakanlığı, FETÖ ile ilişkisi tespit edilen Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 12 bin 801 emniyet görevlisini açığa almıştı. Düzenlenen soruşturmanın ardından bahsi geçen polislerden 3 bin 181'i göreve tekrar başlamıştı. Görevlerine iadesi yapılan bu polislerden 2 bin 200'ünün, Fethulahçı Terör Örgütü'nün kriptolu haberleşme aplikasyonu olan ByLock kullandıkları öğrenilince tekrar açığa alındılar.

BAHÇELİ VE KILIÇDAROĞLU'NUN KORUMALARI

Ankara Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevden alınan polislerin içinde Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin koruması olan 2 polis memurunun da olduğu alınan bilgiler arasında. Kılıçdaroğlu'nun yakın koruması İ.Ü. ve Bahçeli'nin koruma ekibinde bulunan M.A.'nın, ByLock kullandıkları ve deşifre edilen listede isimlerinin bulunduğu bildirildi.

 

bylock fetö kemal kılıçdaroğlu devlet bahçeli chp mhp koruma gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500