“Enflasyon Beklediğimizin Üzerinde Oldu”

Başbakan Binali Yıldırım memleketi Erzincan ziyareti sırasında yıllık enflasyonun yüzde 11,9’a çıkması hakkında değerlendirmede bulundu.

“Enflasyon Beklediğimizin Üzerinde Oldu”
“Enflasyon Beklediğimizin Üzerinde Oldu” Meltem Yüksel
Bu içerik 364 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan ziyaretinde gazetecilere yıllık enflasyonun yüzde 11,9’a çıkması hakkında açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, bugün açıklanan enflasyon rakamlarının beklentinin üzerinde olduğunu ifade ederek, "Hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren bunu tek haneli orana düşürmek" dedi.

Yıldırım, bazı ülkelerin Türkiye’ye yönelik kısıtlamalar getirmeye çalıştığını fakat karşılık olarak böyle bir politika izlemediklerini, savunma sanayisinde kararlılığın devam ettiğini söyledi.

Açıklanan oran yüzde 11,9 oranını beklediklerini ifade eden Başbakan konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bunun sebeplerini biliyoruz. Hedefimiz önümüzdeki seneden itibaren bunu tek haneli orana düşürmek. Bu konuda yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemler var. Bunun önümüzdeki zaman içinde vatandaşlarımızla paylaşacağız. Sonuç bizim beklediğimizin üzerinde bir enflasyon var. Bundan sonra amacımız bunu daha da aşağıya çekmek. İstikrar ve güveni sürdürülebilir hale getireceğiz. Enflasyon da doğal şartları içinde inmiş olacak.”

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ünlü İş Adamı Tutuklandı

Başbakan Erzincan Binali Yıldırım Başbakan Binali Yıldırım Enflasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500