Erdoğan Almanya'ya Sert Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'nın terör konusundaki tutumunu eleştirerek tepki gösterdi.

Erdoğan Almanya'ya Sert Çıktı
Erdoğan Almanya'ya Sert Çıktı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1375 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşayan İnsan Hazineleri Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende yaptığı konuşmada, Almanya'ya sert eleştirilerde bulunarak şunları kaydetti: 

"Almanya Adalet Bakanı Fethullahçı Terör Örgütü üyesi savcıları iade etmeyeceklerini ve terör yanlısı gazetelere ilişkin operasyonlardan endişe duyduklarını söyledi. Biz de Almanya'nın bu tutumunu ve onun sonucundaki uygulamalarını dehşet ve kaygıyla izliyoruz

Bize kalkıp akıl veriyorlar. Siz teröre çanak tutuyorsunuz, biz de bu tutumunuzdan endişeleniyoruz. Almanya bilsin ki bumerang gibi terör belası gelir seni de vurur. Bizim sizden herhangi bir beklentimiz yok fakat siz teröre yardım yataklıktan ötürü tarihte yargılanacaksınız." 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şu anda teröristlerin barındığı en önemli ülkelerden birinin Almanya olduğunu belirterek "PKK, DEAŞ, FETÖ gibi örgütlerle mücadele vermek yerine, teröristleri kucaklayan bu ülkenin akıbetini hiç de iyi görmüyorum. DHKP-C ve PKK'ya senelerdir kol kanat geren Almanya'nın şimdi ise FETÖ'nün arka bahçesi haline gelmesinden endişe duyuyoruz. İç hukukumuz hiç kimseyi ilgilendirmez, yasalarımız ve anayasa neyi emrederse yapıyoruz, yapmayı da sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.


Can Dündar'a Geçici Pasaport Verilmişti


Almanya, hakkında yakalama kararı çıkarılan Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a geçici pasaport vermişti.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre, Almanya'nın verdiği geçici pasaport, Dündar'a ait Türk pasaportunun iptal edilmesi durumunda bile, yasal şekilde Almanya'da kalmasına ve yurtdışına seyahatlerine imkan sağlıyor.

 

almanya merkel terör fetö daeş pkk cumhurbaşkanı erdoğan gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500