Erdoğan: Gerekirse Bilfiil El Konulacak

Suriye'ye düzenlenen operasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'de oldu bittiye izin vermeyeceğini ve gerekirse meseleye bilfiil el konulacağını söyledi.

Erdoğan: Gerekirse Bilfiil El Konulacak
Erdoğan: Gerekirse Bilfiil El Konulacak Yaren Yalçın
Bu içerik 945 kez okundu.

Suriye'ye düzenlenen operasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'de oldu bittiye izin vermeyeceğini ve gerekirse meseleye bilfiil el konulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan satırbaşları şöyle:

"Ordumuz operasyonu başlatmış durumda. Bir millet onuruyla vardır. Suriye'ye yapılan saldırılar noktalanmalı. Gerekirse meseleye bilfiil el koyarız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumakta kararlıyız. Bırakalım da Suriye'nin yönetilmesine Suriye halkı karar versin. Buna dahi tahammül edemiyor. Tüm teröristleri üzerimize salanlar artık bu oyunun deşifre olduğunu görsünler.

Suriye'den ülkemize, Gaziantep Kilis'e yapılan bu tür saldırılar işi bir yere kadar getirdi. Artık son, dedik ki bu işin burada noktalanması gerekiyor. Artık bu işi çözmemiz gerekiyor. Birileri meydan okuyorlar. Suriye Türkiye için şöyle olacak böyle olacak diyorlar. Buradan sesleniyorum. 'Siz ne olacağınızın hesabını yapın. Suriye'de yapılan saldırılar artık son bulmalı. Bugün bizi terör örgütü ve darbecilerle mücadelede yalnız bırakanların aynı sorunla karşılaştığında yardım için yüzleri olmayacak.

DAİŞ ve PYD'den terör saldırılarına maruz kalmamızın tek sebebi Suriye'dir. Türkiye, Suriye kaynaklı tehdidin üstesinden gelecektir.

Bölgedeki çatışmaları sürekli tetikleyerek 600 bin masum insanın hayatını kaybetmesinden sorumlu olanlar bu vebalin altından kalkamayacaklar. DAEŞ'le mücadele etmek yerine Suriye halkını katletmeyi terörle mücadele olarak sunmaya çalışanlar sadece ve sadece kendilerini kandırıyorlar. En son Gaziantep'te 53 vatandaşımızı maalesef öldürdüler. Nereden gelirse gelsin, faili kim olursa olsun bunları lanetledik. Bunlar dikiş tutturamayacaklar. Bedelini çok ağır ödeyecekler. Son günlerde ekranlarda izliyorsunuz, 14 yaşındaki o canım çocukları canlı bomba olarak yetiştiriyorlar. Bunlar lanetlidir, Rabbim bunların belasını verecektir.

Alnına kelime-i tevhid bandı asmakla Müslüman olunmaz. Sancakta kelime-i tehvid olmasıyla Müslüman olunmaz. Bunların İslam'la alakası yoktur. Bunlar tam aksine İslam'ın başına bela olmuşlardır bu yüzyılda. Bunların pisliklerini, gölgeyi temizlemeye çalışıyoruz. İslam bir barış dini, bir barış dilidir. Kelimenin itibarıyla da İslam sim kelimesinden türemiştir; yani anlamı barıştır."

 

 

suriye türkiye tsk cerablus ışid çatışma erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500