Erdoğan Katar Krizine Telefonla Müdahale Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerinde meydana gelen Katar kriziyle ilgili telefon diplomasisi yürüterek barış çağrısında bulundu.

Erdoğan Katar Krizine Telefonla Müdahale Etti
Erdoğan Katar Krizine Telefonla Müdahale Etti Ecem Şenol
Bu içerik 899 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar krizi için telefon diplomasisi yürütmeyi tercih etti. Erdoğan, Katar Emiri, Suudi Kralı, Kuveyt Emiri ve Rusya lideri Putin ile görüşerek, gerilimin düşürülmesini, diplomasi ve diyalogun tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arap Yarımadası'nda Katar konusundaki son gelişmelerle ilgili bir dizi telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili sırasıyla Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanının bölgede barış ve istikrarın önemine işaret ettiği görüşmelerde, mevcut gerilimin düşürülmesinde diplomasi ve diyalog yolunu tercih etmenin öneminin vurgulandığı kaydedildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ünlü Festival Terör Tehdidiyle Tahliye Edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Görüşme Telefon Suudi Kralı Kuveyt Emiri Katar Emiri Rusya Putin Telefon Görüşmesi Diplomasi Kriz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500