Erdoğan Konuştu Dolar Fırladı

S-400 geriliminin ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri çıkışıyla artan risk algısı TL'yi baskı altında bırakıyor.

Erdoğan Konuştu Dolar Fırladı
Erdoğan Konuştu Dolar Fırladı Meltem Yüksel
Bu içerik 1709 kez okundu.

Dolar / TL Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklamalarının ardından 5,5399 seviyesine kadar yükseldi. Rusya’dan S-400 alımıyla ilgili geriliminin ardından ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepeleri çıkışıyla artan risk algısı, Türk lirasını baskı altında bırakıyor.

Kur, önceki gün Fed’in yılın kalanı boyunca faiz artırmama kararıyla 5,4850’lerden sert şekilde 5.40 seviyesine düşmüştü. Daha sonra Türkiye’ye F-35 teslimatlarının askıya alınabileceği haberiyle dün yükselişe geçerek günü 5.46’nın hemen üzerinde tamamlamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika Başkanı’nın Golan Tepeleri’yle ilgili talihsiz açıklaması bölgeyi yeni bir krizin, yeni bir gerilimin eşiğine getirmiştir. Golan Tepeleri’nin işgalinin meşrulaştırılmasına asla izin vermeyiz” diye konuştu.

Bankacılar, S-400 kaynaklı endişelerin sürdüğü bir ortamda Golan Tepeleri’ne yönelik egemenlik tartışmalarının ABD ile ilişkileri daha kötü bir noktaya götürebilecek yeni bir gelişme olarak yorumluyor.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

 

Donald Trump Golan Tepeleri ABD S-400
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması