Erdoğan Masaya Yumruğunu Vurdu

Fethullahçı Terör Örgütüyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuştuğu masaya vurarak "Ben şu anda bile TSK ve polis teşkilatımızın bunlardan arındırılmış olarak görmüyorum. Bunu temizleyeceğiz kararlılığımız tamdır" dedi.

Erdoğan Masaya Yumruğunu Vurdu
Erdoğan Masaya Yumruğunu Vurdu Tuğba Önkibar
Bu içerik 1506 kez okundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"İBB 15 Temmuzda gazi bir belediye olmuştur. Burada da 17 şehidimiz oldu. Az önce görüntülerini izlediğimizde şok olmamak mümkün değil. TSK'ya sızmış orada kendine yer bulmuş asker giysisi içindeki teröristlerin şu arkamızdaki sütunların arkasından vatandaşlarımıza nasıl nokta atışı yaptığını izleyerek maalesef o görüntüler görme fırsatı buldu. Temenni ederim bir daha böyle görüntüler görmeyiz. Ben şu anda bile TSK ve polis teşkilatımızın bunlardan arındırılmış olarak görmüyorum. Onun için çalışmalarımız aynen devam ediyor, yargıda, devletimizin kurumlarında, çünkü bunu temizleyeceğiz. Burada kararlılığımız kesindir.
FETÖ'yle ilgili şu ana kadar biz gerek 15 Temmuz öncesine gerek sonrasına ait 85 koli dosya göndermiş bulunuyoruz. Bu dosyaları incelemeye başladıklarını söylüyorlar. Ama ben bunu kendimiz için tatmin edici bulmuyorum. Suçluların iadesi anlaşmasına göre bir taraf istiyorsa diğer tarafın bu suçluyu vermesi gerekir. Burada ipe un seriliyor. Bunu da Sayın Biden'a çok açık söyleyeceğiz. Bu durum stratejik ortaklığımıza gölge düşürmektedir."

ibb tsk fetö recep tayyip erdoğan son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500