Erdoğan - Mustafa Altıoklar Davasında Gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine narsistik kişilik bozukluğu teşhisi koyan doktor ve yönetmen Mustafa Altıoklar'a açtığı tazminat davasını geri çekti.

Erdoğan - Mustafa Altıoklar Davasında Gelişme
Erdoğan - Mustafa Altıoklar Davasında Gelişme Tuğba Önkibar
Bu içerik 1555 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle yönetmen Mustafa Altıoklar'a 100 bin liralık tazminat davası açmıştı. Erdoğan, davadan feragat etti.

Bakırköy 6. Asliye Hukuk Mahkemesinde gerçekleştirilen ara celseye gelen kimse olmadı.

Davayla ilgilenen hakim Mustafa Akyıldız, davacı Erdoğan'ın avukatının dilekçesinde davadan feragat ettiklerini, vekaletnamenin incelendiğini ve davacı vekilinin feragat yetkisine sahip olduğunun görüldüğünü belirtti.

Verilen kararda, vekilin davadan feragat etmesiyle, davanın reddine karar verildi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel'in mahkemeye sunduğu feragat dilekçesinde, şu sözlere yer verildi:

''FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği kanlı darbe teşebbüsünün ve milletçe ödenen ağır bedellerin ardından tarihi bir fırsata sahip olduğumuz tartışmasızdır. Yakaladığımız fırsat, şüphesiz herkesin aynı fikirde olması değil, milletin asgari müştereklerde tek noktada buluşması, başkalarının varlığına, düşüncesine ve inancına saygı göstermesidir. Fikirlerimizdeki farklılık bizim zenginliğimizdir. Fakat bu zenginliğin, karşılıklı saygı, üslup güzelliği ve empatiyle tahkim edilmesi mecburidir. Diğer türlü bu zenginliğin felakete dönüşmesi ihtimali unutulmamalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, birlik ve beraberliğimizin tahkim edilmesi, milletimizin asgari müştereklerde buluşması, siyasi yaşantıda asgari nezaketin kalıcı olması ümit ve iradesiyle davadan feragat etmektedir.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan avukatları yoluyla Mustafa Altıoklar'ın katıldığı canlı yayında kullandığı ifadelerden ötürü 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

 

recep tayyip erdoğan mustafa altıoklar yönetmen tazminat davası feragat 15 temmuz gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500