Erdoğan: 'Öğrenciler Evlerine En Yakın Liseye Gidecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının ardından kaldırılan TEOG'un yerine nasıl bir sistem getirileceği günlerdir gündemin en önemli maddeleri arasında yer alıyordu.

Erdoğan: 'Öğrenciler Evlerine En Yakın Liseye Gidecek'
Erdoğan: 'Öğrenciler Evlerine En Yakın Liseye Gidecek' Ecem Şenol
Bu içerik 7330 kez okundu.

Erdoğan, ABD'de beraberindeki gazetecilere yeni sisteme dair açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin evlerine en yakın liseye gideceklerini belirten Erdoğan, fazla müracaat olması durumunda liselerin kendi sınavlarını yapacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD temaslarını tamamlarken beraberindeki gazetecilere gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'ten Fikret Bila'nın aktardığına göre, gündemin üst sıralarında yer alan TEOG sonrası getirilmek istenen yeni sisteme de açıklık getirdi. O açıklamayı yapmamış olsa TEOG’un hâlâ ülkenin gündeminde kalacağını belirten Erdoğan, bu işe yeterince kulak asılmadığını fark ettiğini ve en iyisi bu konunun açıklama yaparak gündeme taşımak istediğini kaydetti.

Çünkü ailelerin halinin ortada olduğunu TEOG’un sadece ve masraf, olduğunu belirten ve bu nedenle dershaneleri kapattıklarını, devlet olarak hafta sonlarına takviye kursları koyduklarını ifade eden Erdoğan, çocuklarına kurs isteyenlerin kurslara gönderebileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etüt merkezlerinin kaldırılıp kaldırılmayacağıyla ilgili soruya, ETÜT merkezlerinin kalktı diye bildiğini ve bunun Milli Eğitim’e talimatının verildiğini, takviye kurslarının olduğunu kaydetti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çok Konuşulan Reklama Ceza Geldi

 

Tayyip Erdoğan ETÜT Merkezi Cumhurbaşkanı ABD TEOG Açıklama Lise Giriş Sınav Kurs Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
Ünlü Youtuber'lar Gözaltında
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”
“Yabancıya Kısıtlama Getirmeliyiz”