Erdoğan Sen Ne İçiyorsun?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarlar toplantısında yaptığı Lozan çıkışına çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan Sen Ne İçiyorsun?
Erdoğan Sen Ne İçiyorsun? Yaren Yalçın
Bu içerik 1216 kez okundu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarlar toplantısında yaptığı Lozan çıkışına çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan’ın ‘Birileri Lozan’ı bize zafer diye yutturmaya çalıştı’ sözlerinin apaçık hakaret olduğunu belirten Muharrem İnce, bu açıklamayı ‘Ben kitap okumam özetini okurum’ diyen cahil birisinin yapacağını söyledi.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 68 gün önce Lozan’ı zafer olarak nitelendirirken, bugün hakaret etmesinin nedenini, konuşma metnini hazırlayan danışmanın değişmesine bağladı. İnce, ilk danışmanın FETÖ’den tutuklanmış olma ihtimalinin aklına geldiğini söyledi.

Lozan Türkiye’yi işgalden kurtaran onurlu şerefli bir ülke haline getiren bir tapudur, uluslararası alanda bağımsızlığımızın ilanıdır, silahların gölgesinde yapılan bu anlaşma parçalanmış bir Anadolu hayallerini yıkmıştır diyen Muharrem İnce, AKP’li vekillerin ve yöneticilerin Gülen’le çekilmiş fotoğraflarının, turizmin ve tarımın çökmesinin, mağdurların konuşulmasını istemediğinden, Erdoğan’ın gündemi değiştirmek için bu çıkışları yaptığını vurguladı.

Erdoğan’ın kaybettik dediği adaları 1912’de Uşi Anlaşması ile verdik diyen CHP’li İnce, Cumhurbaşkanı’nın bunları bilmeyecek kadar cahil birisi olduğunu söyledi ve İsmet Paşa'nın yerine Lozan’da delege olarak sen olsaydın İstanbul’u ve Boğazları bile verirdin şeklinde tepki gösterdi.

CHP’li İnce, ilkokul mezunu bir imamın Erdoğan’ı kandırdığını, bu kadar cahil olduğunu, kandırıldım diyerek ağladığını sonra çıkıp Atatürk ve İsmet Paşa’ya hakaret edemeyeceğini söyledi.

Kardak’ta Yunan bayrağını çekip Türk bayrağını asan komutan senin döneminde hapse atıldı diyen İnce, bu ülkeyi kuranlara her fırsatta ‘iki ayyaş’ şeklinde hakaret eden Erdoğan’a onların kurduğu bu ülkeyi sen ayık kafayla yönetemedin sen ne içiyorsun? sorusunu sormak istiyorum dedi.

 

muharrem ince cumhurbaşkanı erdoğan muhtarlar toplantısı lozan fetö Atatürk ismet inönü iki ayyaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500