Erdoğan Sonraki Hedefin Türkiye Olduğunu Biliyor

ABD'nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar krizinin ardından bir sonraki hedefin Türkiye olduğunu bildiğini aktardı.

Erdoğan Sonraki Hedefin Türkiye Olduğunu Biliyor
Erdoğan Sonraki Hedefin Türkiye Olduğunu Biliyor Ecem Şenol
Bu içerik 667 kez okundu.

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Katar krizini kişisel olarak gördüğünü ve bir sonraki hedefin kendisi olduğunu düşündüğünü yazdı.

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’ın görüşlerine de yer verilen analiz değeri taşıyan haberde Katar her ne ile suçlanıyorsa, Türkiye’nin de aynıları ile suçlanacağını ve Erdoğan’ın bunun çok iyi farkında olduğu aktarıldı. Türkiye yönetiminin, Katar hedef gibi görünse de asıl hedefin Türkiye olduğu kanaatine sahip olduğunun belirtildiği haberde, bu sebeple tepkinin beklenen şiddetin üzerinde olduğu ifadesi kullanıldı.

Suudi Arabistan öncülüğündeki dört Körfez ülkesi, IŞİD, El Kaide ve Müslüman Kardeşler’e destek olduğu gerekçesiyle Katar’la ilişkilerini kesip ulaşım ambargosu koymasının ardından, kervana bazı Afrika ülkelerinin de katılacağı ifade edildi.

Washington Hattı’nın aktardığına göre Ankara’nın dış politikada ‘kontrolü kaybettiğini’ belirten gazetenin analiz haberinde, Katar’a verdiği destek nedeniyle Türkiye’nin uzun vadede ciddi sorunlar ile uğraşmak zorunda kalacağı ifade edildi. Erdoğan’ın Katar’a yönelik diplomatik abluka karşısında Katar’ın yanında yer almasının Ortadoğu’da ‘sürpriz’ olarak karşılandığını kaydeden gazete haberinde Ankara’daki yetkililerin, Katar’a yönelik ablukaya izin verildiği takdirde uluslararası baskının yeni hedefinin Erdoğan olacağından endişe ettiği yer aldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Nabil Dirar İstanbul'da

ABD Haber Gazete Wall Street Journal Katar Cumhurbaşkanı Erdoğan Kriz Türkiye Körfez Ülkeleri Destek Terör IŞİD El Kaide
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500