Erdoğan ve Bahçeli Dışarıdan Direktif mi Alıyor?

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Erdoğan ve Bahçeli'nin dışarıdan direktif aldıklarını iddia etti.

Erdoğan ve Bahçeli Dışarıdan Direktif mi Alıyor?
Erdoğan ve Bahçeli Dışarıdan Direktif mi Alıyor? Derya Kaya
Bu içerik 969 kez okundu.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Anayasa Değişikliği, Başkanlık Sistemi ve Referandum'' konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.  Söyleşiye aralarında parti üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık 300 kişi davet edildi. CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye konuşmacı olarak Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve Akın Üstündağ'da katıldı. 

Prof. Dr. Nurettin Demir, anayasa değişikliği metninin okunmadan meclise geldiğini belirterek başladığı konuşmasında, ülkeyi yıllardır yönetenlerin kendi başkanlık sistemlerini kurmak için halktan kopuk bir şekilde anayasa sistemini değiştirme çabası içinde olduklarını, 1921'den bu yana bakıldığında görüleceği üzere anayasaların, halkın bilgisi olmadan, darbe koşullarında oluşturulduğunu, bugün de malesef iki partinin hiç okumadan, meclisteki 316 milletvekilinin 5 tanesinin dahi hiç okumadığı değişikliği meclise getirdiklerini, yeterince tartışılmadan, halka anlatılmadan maalesef bir darbe anlayışıyla, OHAL koşulları altında anayasanın değiştirileceğini söyledi.

Demir, ülkemiz ve özgürlükler için, Cumhuriyet için herkesin 'Hayır' demesi gerektiğini, halkın %20'lik kesiminin bugünkü değişikliğin nereye gideceğini anlamadığını, anayasa değişikliği ve referandumun Türkiye'yi felakete götürdüğünün ev ev, mahalle mahalle anlatılması gerektiğini, Türkiye'nin freni kopmuş bir araç gibi adeta uçuruma doğru süratle götürüldüğünün halka anlatılması gerektiğini söyleyerek, özellikle önümüzdeki süreçte Türkiye'de ne tür felaketler yaşanabileceğini, bireysel çıkarlarımız için değil geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için, bir Suriye, Libya, Irak olmamak için hep beraber çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, başkanlık sistemi hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, 'Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizminin bize bir dayatmasıdır diyen Recep Tayyip Erdoğan'a sormak gerekir, acaba bu Amerikan emperyalizminin bir dayatması mıdır? Aslında gerçek budur, yıllar önce bu gerçeği kendisi söylemiştir, bugün de oradan aldığı emirlerle, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin dışarıdan aldığı direktif doğrultusunda , Türk halkının yıllarca süren mücadelesi sonunda kurulan çağdaş Cumhuriyet'i yıkmak hareketi olarak görmek gerekir diye düşünüyorum' dedi.

İl Başkanı Mürsel Alban da yaptığı konuşmada başkanlık sistemi adı altında halka dayatılan anayasa değişikliklerine ilişkin milletvekillerinin mecliste büyük mücadeleler verdiklerini, başkanlık sisitemine ya da rejim değişikliğine bakıldığında ortaya çıkacak olan tek şeyin yetkiyi milletten alıp tek bir adama vermek olduğunu söyledi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kılıçdaroğlu da Seçilse Başkanlığa Karşıyız

CHP Nurettin Demir Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli Anayasa Değişikliği Referandum Başkanlık Sistemi Sistem Değişikliği Rejim Değişikliği ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500