Erdoğan ve Devlet Erkanı Anıtkabir'de

Devlet erkânı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıktı.

Erdoğan ve Devlet Erkanı Anıtkabir'de
Erdoğan ve Devlet Erkanı Anıtkabir'de Ecem Şenol
Bu içerik 565 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne 15 Temmuz gecesi sergilenen destansı direnişin ülkenin ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tüm saldırıları bertaraf etme konusundaki kararlılığını ortaya koyduğunu belirttiği satıları kaleme aldı.

Ankara'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı için ilk tören Anıtkabir'de yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Atatürk'ün huzuruna çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve deftere yazdığı metni okudu.

Erdoğan deftere, Aziz Atatürk sözleriyle başlayarak, Büyük Zafer'in 95. yıldönümünü bir kez daha iftiharla kutladıklarını, Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaşmasının müjdecisi olan bu tarihi zaferi Malazgirt'ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin çok önemli bir halkası olarak gördüğünü ifade etti. 30 Ağustos'ta kazanılan zaferden alınan güçle Cumhuriyeti kurarken hedefi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlendiğini, Türkiye’nin çizdiğiniz hedefler doğrultusunda yoluna devam ettiğini kaydeden Erdoğan, 15 Temmuz gecesi sergilenen destansı direnişin ülkenin ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tüm saldırıları bertaraf etme konusundaki kararlılığını ortaya koyduğunu belirtti. Erdoğan, Mustafa Kemal’in, aziz şehitlerin ve kahraman gazilerin emaneti olan bu vatana can pahasına sahip çıkmayı sürdüreceklerini belirtti.

Resmi törenlerin ikinci adresinin ise, Beştepe olacağı belirtilirken, Erdoğan’ın başkomutan sıfatıyla tebrikleri kabul edeceği aktarıldı.

Geçtiğimiz yıl, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tankların ve askeri araçların yer aldığı geçit töreni kaldırılmıştı. O törenin bu yıl da yapılmayacağı, yerine saat 13.00'te Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Ulus'ta bulunan Birinci Meclis arasında geçit töreni düzenleneceği ifade edilirken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın akrobasi timleri Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK’ün Gölbaşı üzerinde gösteri uçuşu yapacağı aktarıldı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

"1 Yaşındaki Kızla Evlenilebilir"

 

 

30 Ağustos Anıtkabir Devlet Erkanı Tören Beştepe Defter 15 Temmuz Mustafa Kemal Atatürk Anma Zafer Bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500