Erdoğan'a "Adam Madam" Eleştirisi

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın Trabzon'daki toplu açılışta yaptığı konuşmada ‘’ Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi’’ sözleri tepki çekti.

Erdoğan'a
Erdoğan'a Tuğba Önkibar
Bu içerik 1502 kez okundu.

Erdoğan, darbe teşebbüsünün gerçekleştiği gece yaşamını yitirenleri andığı konuşmasında, “Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi. Ölelim ama adam gibi ölelim” dedi.

Bu sözlere sosyal medyadan yoğun tepki yağarken Ankara Bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka ise ‘'Madam gibi ölmek metaforu ile gayrimüslim ve kadın düşmanlığını tek potada eriten anlayışa yazık. Erkek şiddeti nedeniyle öldürülen kadınların sayısal artışına neden oluşturabilecek bu sözler, çok tehlikelidir. Kadın ölümünü değersizleştiremezsiniz''

Emekli Koramiral Atilla Kıyat da duruma tepkisini şu sözlerle gösterdi ‘'Bu sözü hayatıma ilk kez duydum. Google’da arattım, o da duymamış. Düz mantıkla sevgili eşim ve kızım, Allah gecinden versin ve bana göstermesin ama madam gibi ölecekler. Fırsatını henüz kaçırmayan kadınlara sesleniyorum, Bakire kalın ve sakın madam gibi ölmeyin. Son olarak, 15 Temmuz Gecesi Özel Harekat Karargahında şehit düşen beş kadın polisimizi, rahmet ve minnetle anıyorum'' dedi.

recep tayyip erdoğan rize konuşma adam madam şehit 15 temmuz aylin nazlıaka atilla kıyat eleştiri gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500