Erdoğan’a Hakaretten 10 Ay Hapis

Kadıköy’de sahne aldığı bir mekanda Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istenen sanatçı Zuhal Olcay 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Erdoğan’a Hakaretten 10 Ay Hapis
Erdoğan’a Hakaretten 10 Ay Hapis Meltem Yüksel
Bu içerik 536 kez okundu.

İstanbul Kadıköy'de bir mekanda 5 Ağustos 2016 tarihinde sahne alan şarkıcı Zuhal Olcay iddialara göre, “Boş vermişim dünyayı” isimli şarkısını söylediği sırada müziğe uyumlu bir şekilde “Recep Tayyip Erdoğan hepsi boş, hepsi yalan, bir gün hayat bitecek dersin görmüşüm rüya” şeklinde Cumhurbaşkanı’na yönelik sözler sarf etti.

Olcay hakkında, “alenen Cumhurbaşkanına hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Ela Ezgi Yelmen ve Şule Işıl katılırken, sanık Zuhal Olcay katılmadı.

Kararını açıklayan mahkeme, Zuhal Olcay'a “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 1 yıl hapis cezası verdi. Ardından “iyi hal” indirimi ile 10 aya düşüren mahkeme, sanatçının daha önce de kamu görevlisine hakaret suçundan 10 bin 620 lira adli para cezasından hükümlü olduğunu gerekçe göstererek bu cezayı ertelemedi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İşte Bayern Münih'in Beşiktaş Kadrosu

Zuhal Olcay Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500