Erdoğan'dan Adalet Yürüyüşü Hakkında İlk Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne de değindi.

Erdoğan'dan Adalet Yürüyüşü Hakkında İlk Yorum
Erdoğan'dan Adalet Yürüyüşü Hakkında İlk Yorum Meltem Yüksel
Bu içerik 740 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Kredi kuruluşlarının Türkiye'deki ekonomik göstergelerdeki iyileşmeye rağmen kumpas kurduklarını ifade eden Erdoğan, konuşmasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne de değindi.

Yolların yürüyerek aşınmayacağını, aşınacağını düşünüyorlarsa bunun mümkün olmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı, hukukta ve yasalarda böyle bir kaidenin olmadığını ve ortada bir olayın olduğunu söyledi.  Olayı şu şekilde tanımlayan Erdoğan, meşhur MİT TIR’larının özellikle FETÖ’cü yargı üyeleri tarafından ki şu anda onlar içeride onlar tarafından durdurularak servis edilmesi bu işin içinde rol alan kişinin bir başka meslektaşlarına attığı adım bunun neticesinde ciddi bir skandalın yaşandığı süreç olduğunu ifade etti.

Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının kalkıp da yargının bu kişi hakkında verdiği karara destek oluyormuş gibi anayasanın 138. maddesini çiğniyor olmasının hiçbir açıklaması olmadığını vurgulayan Erdoğan, yargı baskı altında kalırsa adaleti nasıl bekleyeceğiz şeklinde soru yöneltti. Adaletin gelişini elde taşınan pankartlarla olmayacağını belirtip, adaletin asıl arama makamı olan parlamentodan nasıl bekleyeceğiz diye konuştu.

Ramazan ayı içerisinde vatandaşı sokağa döken yürüyüşün doğru olmadığını savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi akşamında Atatürk Havalimanı’na gelip oradan hemen bir araçla Bakırköy Belediye Başkanı’nın yanına sığınan kişi bir defa tankların üzerine çıkarım tankların önünde dururum derken o gece neyin üzerine çıktığının belli olduğunu söyledi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Barbaros Muratoğlu Artık Serbest

CHP Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Enis Berberoğlu MİT TIR'ları Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500