Erdoğan'dan Barzani'ye ''Otur Otruduğun Yerde''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IKBY'deki referandum sonuçlarının ardından Barzani’ye seslenerek "Kuzey Irak'ta, otur oturduğun yerde, para pulun var, petrolün var, rahat dur" dedi.

Erdoğan'dan Barzani'ye ''Otur Otruduğun Yerde''
Erdoğan'dan Barzani'ye ''Otur Otruduğun Yerde'' Ecem Şenol
Bu içerik 813 kez okundu.

Saray'daki Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde konuşan Erdoğan'ın hedefinde yine IKBY'deki referandum vardı. IKBY'deki referandum için "Maşallah yüzde 92 kabul görmüş" diyen Erdoğan, "Kuzey Irak'ta, otur oturduğun yerde, para pulun var, petrolün var, rahat dur" dedi.

Kritik kamu kurumlarıyla, medya, iş dünyası gibi toplum üzerinde etkisi yüksek olan yerlerde yerli ve milli anlayışı çok güçlü şekilde yerleştirmek gerektiğini ifade eden Erdoğan, kendini devletin ve milletin menfaatlerinin üzerinde gören hiçbir anlayışın buralarda hâkim olmasına izin verilmemesi gerektiğini ve bunun olmazsa olmaz bir konu olduğunun altını çizdi.

PKK ile mücadelede sadece 2015'in temmuzundan bu yana 1000'in üzerinde şehit verildiğini ve nuna karşılık 10 bine yakın da teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade eden Erdoğan, ölenin de, kaçıp gidenin bizden olduğunu, 100 bini aşkın bir insan kaybı olduğunu ve elbette teröre bulaştıkları için, kan döktükleri için devletlerine, milletine ihanet ettikleri için bunların hiçbirinin gözünün yaşına bakılmayacağını ifade etti.

Tüm terör örgütlerinin, tüm teröristlerin üstesinden gelineceğini, bu konuda bir kararlık olduğunu ifade eden Erdoğan, aksi halde tarihin kendilerine bunun hesabını soracağını belirterek, büyük bedeller ödeyerek imha edilen terör örgütlerinin yerine sürekli yenileri türeyecekse o zaman burada bir sorun olduğunu kaydetti.

Özel eğitim kurumlarına tarihimizde hiç olmadığı kadar alan açtıklarını ve devletin kendi işini yaparken, hayırseverin de kendi alanında en güzel hizmeti vermeye çalışacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesin ülke yönetimine talip olma hakkı olduğunu ve bunun yolunun siyasetten geçtiğini ifade etti. Suriye ve Irak'ta yaşanan hadiseleri, bu ülkeler üzerinde yapılan hesapları Türkiye'den bağımsız olarak görmediğini de belirten Erdoğan, sürekli yeni senaryolar üretildiğini ve böylesine değişken bir zeminde farklı bir yol izlendiğini, bu süreçte çıkarların yüzde yüz uyuştuğu hiçbir gücün olmadığını belirtmek istediğini dile getirdi. Devlet yönetmenin bir aşiretin reisi olarak işi çözmekle olmadığını ve kendisine de bu noktada herhalde çok ciddi teklifler olduğunu belirten Erdoğan, Barzani’ye seslenerek yüzde 72 katılım, yüzde 92 evet denilen referanduma yönelik, burada da darbeler olduğu zaman yüzde 90-95 evet diyenlerin olduğunu çok gördüklerini belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

RTÜK'ten Barzani'ye Şok!

 

Tayyip Erdoğan Barzani Referandum Açıklama IKBY Kuzey Irak Petrol Cumhurbaşkanı Devlet Yönetimi Bağımsız Kürdistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500