Erdoğan’dan Belge Açıklaması

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelere çok sert cevap verdi.

Erdoğan’dan Belge Açıklaması
Erdoğan’dan Belge Açıklaması Meltem Yüksel
Bu içerik 367 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nde konuşma yaptı. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelere çok sert cevap verdi.

SSK’nın başında olduğu dönemde durumun içler acısı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, Sen SKK'yı nasıl batırdın? Senin bir dikili ağacın var mı? Vereceği cevabı söyleyeyim, onu o dönemin başbakanı yapmalıydı diyecek, çünkü onun nazarında bürokrat işe yaramaz. Senin vergici olman beni ilgilendirmiyor; Türkiye'nin biz geldiğimizde IMF'ye borcu 23,5 milyon dolardı. Artık borcu yok. Biz bir daha IMF'ten borç almadık.

Ey Kılıçdaroğlu; kulağın var duymazsın, gözün var görmezsin, ağzın var doğruyu söylemezsin. Bu ülkeyi bu iktidar kalkındırdı. Tilki yetişemediği üzüme koruk dermiş, bunun örneği Kılıçdaroğlu'dur” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün partisinin grup toplantısında ailesi hakkında sunduğu belgeler hakkında da değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı, “Ben milletimin karşısına bu konularla karşısına çıkmasından utanıyorum. Dün partisinin grup toplantısında çıktı. Bir takım sözler söyledi. Bir takım belgeler gösterdi, şimdilik o kâğıtların ne olduğunu bir kendisi bir de ona bu kâğıdı verenler biliyor. Elinde bilgi belge olmadan ilk yalan söyleyişi değil.

İspat et diyorum, ispat et Cumhurbaşkanlığını bırakacağım. Ama sen de CHP'nin başına bela olmaktan çekil. Aynı taktiği CHP'nin eski genel başkanı Baykal'a uygulayarak onu da sıkıntıya soktu, bu adam yaptı. Başka bir televizyon kanalında Erdoğan'ın Baykal'ın kasetini izlediğini gördüm dedi. Kendisini ispata devam ettiğimizde hatırlamıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Lionel Messi Resmen İmzayı Attı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Belge Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500