Erdoğan'dan Diyanet'e Sert Eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu Öğrencileri Yaz Etkinliği kapanış programına katıldı. Burada konuşma yapan Erdoğan, Diyanet’e sert eleştiride bulundu.

Erdoğan'dan Diyanet'e Sert Eleştiri
Erdoğan'dan Diyanet'e Sert Eleştiri Başak Tatar
Bu içerik 866 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün zaafları kullanarak Türkiye’de kök saldığını, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ise bu konuda ciddi eksiklikleri olduğunu ve çok ama çok geç kalındığını vurguladı. Defalarca konuşulduğunu belirten Erdoğan, özellikle Güneydoğu Bölgesi’ndeki çalışmalarda geç kaldıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan diğer yandan, "Yasin'imizi nasıl şehit ettiler? Diyarbakır'da kurban eti dağıtıyordu! Şehit ettiler, üzerinden araçla geçtiler. Bunlarda insana saygı yok! Bunlar haysiyetsiz. Bunlarda merhamet yok. Tam tersine terör örgütü hayallerinizi çalarak en büyük kötülüğü yavrularımıza yaptılar. Bu vesileyle Aybüke ve Necmettin öğretmeni rahmetle anıyorum" şeklinde konuştu.

"Sizler Güneydoğu'da, Doğu'da döndürülmek istenen çarkları tersine çeviriyorsunuz" diyen Cumhurbaşkanı, MEB’in görevinin gençlere ve çocuklara en pozitif eğitimi vermekse Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevinin de İslam'ı çocuklara en güzel şekilde anlatmak olduğuna değindi. Görüldüğü gibi boş bırakılan her alanın birileri tarafından doldurulduğunu; boş alanlara tahammülün olmadığını söyledi. 

“İşte PKK hangi amaçla sahaya sürülmüşse FETÖ da aynı gaye için kullanılmıştır. Bunlarda yalan dolan çok. Ama yalancının mumu yatsıya kadar… Aynı şekilde DEAŞ… Onlarla da çok ciddi mücadelemiz var” şeklinde konuşan Erdoğan, PKK ve YPG ile sürdüreceklerinin altını çizdi. Bu can bu tende oldukça bu mücadeleyi sürdüreceklerini; FETÖ'nün bir mankurtlar çetesi olduğunu tüm dünyaya kabul ettireceklerini fakat bunu da eğitim kurumlarının ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapacağını duyurdu.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İSPARK Ödemelerinde Yeni Dönem Başlıyor

 

tayyip erdoğan diyanet işleri başkanlığı eleştiri fetö pyd açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500