Erdoğan'dan Gökçek'e: 'Bu İşi Fazla Uzatma'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gökçek'le yaptığı görüşme sırasında verdiği mesaj ortaya çıktı.

Erdoğan'dan Gökçek'e: 'Bu İşi Fazla Uzatma'
Erdoğan'dan Gökçek'e: 'Bu İşi Fazla Uzatma' Ecem Şenol
Bu içerik 796 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e istifa sürecini fazla uzatmaması gerektiğini söylediği ileri sürüldü.

AKP'li yazarı Abdulkadir Selvi, görüşmeye ilişkin olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüştüğü Melih Gökçek’e, bu işi fazla uzatmaması gerektiğini söylediğini iddia etti. Gökçek’in, kendisinin bu şekilde çekilmesinin doğru olmayacağını söylediği ve yerel seçimlerin yapılacağı tarihe kadar görevinin başında kalmak isteğini ilettiğini belirten Selvi, Erdoğan’ın ise Gökçek’e yaptığı hataları sıralayıp, Ankara’daki gerilemeye neşter vurulmadığı takdirde seçimlerin kaybedilme tehlikesini anlattığını da aktardı.

Erdoğan, değişim ihtiyacının kaçınılmaz olduğunu ve Gökçek’in hukukunun korunacağını belirttiği görüşmede, Selvi’nin aktardığına göre, Gökçek’e ayrılırken tekrar, “Bu işi fazla uzatma” dediğini kaydetti. Abdülkadir Selvi, görevden ayrılanlar için hiçbir taahhüt altına girilmediği ama eğer Gökçek sorun çıkarmadan çekilmeyi başarırsa, onun için yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan başdanışmanlığı ve milletvekili adaylığı gibi seçeneklerin de konuşulduğunun altını çizdi.

Hatta Gökçek’ten sonra iki model üzerinde durulduğunu ifade eden Selvi, 2019 seçimlerinde büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilebilecek yüksek profilli bir isim mi olsun, yoksa seçimlere kadar görev yapacak sadakati ön planda olan düşük profilli bir isim mi olsun şeklindeki seçeneklerin de tartışıldığı ifade edildi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türk Gazeteci Belgeseliyle Emmy Aldı

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Melih Gökçek Seçim 2019 Yerel Seçimler Abdülkadir Selvi Mesaj İstifa Ankara Büyükşehir Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500