Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki: "Yazıklar Olsun"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde halka hitap etti. Kılıçdaroğlu hakkında sert söylemlerde bulunan Erdoğan, "Kılıçdaroğlu, çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Türkiye’de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş. Yahu Ankara’dan İstanbul’a yürüdün. Senin güvenliğini kim aldı? O kadar vatandaşa zulmettin, senin güvenliğini kim aldı? Yahu bu hükümet aldı ya, bu hükümet sana bu imkânları verdi" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki:
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Tepki: Başak Tatar
Bu içerik 496 kez okundu.

Gezicilerin meydana çıkıp dolaştıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezicilerle Türkiye'yi bitirilebileceğinin zannedildiğini ancak arkasında emperyalist güçlerin olduğunu belirtti. 11-12 ağaç bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıldığına değinen Erdoğan, iktidar döneminde 2,5 milyar ağaç diktiklerini; şu anda Anadolu'nun yollarında görülen fidanların hepsini AKP’nin diktiğini anlattı.

Âşık olanın, dertli olanın bir şeyler yaptığını dile getiren Erdoğan diğer yandan, sosyal adaletin kendilerinde de olduğunu; dolayısıyla gereğinin yapıldığını aktardı. Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü yaptığını, çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunduğunu iddia eden Erdoğan, “Yazıklar olsun. Ankara'dan çıktın İstanbul'a kadar yürüdün senin güvenliğini kim aldı. O kadar vatandaşa zulmettin, güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı ya. Hâlâ sözde adalet derken, senin İzmir Büyükşehir Belediyende grevler var. Orada işçiler adalet arıyor, sen orayı bir hallet de ondan sonra adaleti konuşalım” sözlerine yer verdi.

Adaletin duygusal veya hissi olmadığı yorumunda bulunan Cumhurbaşkanı, adaletin yürek ve sorumluluk istediğini; dolayısıyla bununla bu yolda olduklarını kaydetti. Son olarak yine Kılıçdaroğlu’na eleştiride bulunan Erdoğan, “FETÖ'cüyü, PKK'yı, DEAŞ'ı korumak için sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan yazıklar olsun sana. Hastayım diye yargı onları bıraktı, hasta olan yürüyor nasıl oluyor bu iş. Bunları iyi tanıyalım” şeklinde konuştu.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Marmaray İnşaatında Ceset Bulundu
recep tayyip erdoğan kemal kılıçdaroğlu konuşma açıklama eleştiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500