Erdoğan'dan Merkel'e Yeşillere SDP'ye Oy Vermeyin Çağrısı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel'in 'Gümrük Birliği' açıklamalarına Almanya'da yaşan gurbetçilere hataya düşüp bunlara sakın oy vermemeleri yönünde seslenerek cevap verdi.

Erdoğan'dan Merkel'e  Yeşillere SDP'ye Oy Vermeyin Çağrısı
Erdoğan'dan Merkel'e  Yeşillere SDP'ye Oy Vermeyin Çağrısı Ecem Şenol
Bu içerik 910 kez okundu.

Erdoğan Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye ile Almanya arasındaki sorunda sorumluluk aranıyorsa bunun baş sorumlusunun Almanya'nın stratejisi olduğunu ve Almanya’nın, şu ana kadar iç siyasi çekişmelerini sürekli olarak Türkiye'yi ve diğer Avrupa ülkelerini de yanına almak suretiyle bu sürece taşıdığını ifade eden Erdoğan, Almanya’nın AB müktesebatına uymayan ülke durumuna düştüğünü aktardı. Türkiye'ye ödeme vaadinde bulundukları paranın, bütçeye girmeyeceğini ifade eden Erdoğan, 3,6 milyar Euro söz verdiklerini ve bu parada 825 milyonun arazide kullanıldığını, Türkiye’nin harcamasının ise 30 milyon euroyu aştığını belirtti.

25-30 gün sonra yapılacak seçim için SPD ve Hıristiyan Demokratlar olarak Türkiye'yi ne kadar hırpalarlarsa o kadar oy alacakları telaşına düştüklerini ifade eden Erdoğan, Almanya'daki tüm vatandaşlara seslenerek, hataya düşüp bunlara sakın ola oy vermeyin dedi. Erdoğan,  SPD, Hıristiyan Demokratlar, Yeşiller olarak isim vererek, Türkiye düşmanı olmayan partilere oy vermelerini söyleyerek bunun artık, Almanya'da yaşayan Türk vatandaşların onur mücadelesi olduğunu aktardı.

İşte bunu özellikle de Hamburg zirvesinde konuştuklarını ve kendilerine çok açık açıklamalarına rağmen hala aynı kafada olduklarını ifade eden Erdoğan, değişen bir şey olmadığına göre asıl bu işi değiştirecek olanın, 1 milyon Türk seçmeni olduğunu aktardı. Türk seçmenlere, Türkiye'ye bu denli saldıran siyasi partilere karşı sandıkta oy kullanırken gerekli dersi vermeleri çağrısı yapan Erdoğan, AB ülkeleri ile asla kavgalı olmadıklarını ama Türkiye’nin haysiyetiyle, onuruyla hiçbir ülkeyi oynatmayacaklarını dile getirdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

Tayyip Erdoğan Merkel Açıklama Yeşiller SDP Türkiye Düşmanı Almanya Türkiye Oy Kullanma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500